Wysokie miejsce pary z Uniejowa w MŚ w Noszeniu Żon w Finlandii

0
155
views

 

Fot. z arch. Geotermii Uniejów.

Para – Marta Kozanecka i Artur Świstek reprezentowali Uniejów podczas Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które odbyły się 6 i 7 lipca 2018 roku w Sonkajärvi w Finlandii. Udział w biegu w Finlandii był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca podczas polskich eliminacji, które odbyły się 2 czerwca br. w Uniejowie.

Marta Kozanecka i Artur Świstek ostatecznie zajęli w Finlandii wysokie 3 miejsce, a najszybsza okazała się para ze Szwajcarii, która wygrała fińskie zawody.

,,Cel był tylko jeden: zdobyć Mistrzostwo Świata, byliśmy bardzo blisko, i satysfakcja z udziału w rywalizacji na szczeblu światowym jest ogromna. Same starty były bardzo widowiskowe, dostarczały dużo adrenaliny, nie tylko startującym, ale i widzom” – mówi Artur Świstek.


Fot. arch. M.Kozanecka.

,,Wyjazd ten był dla nas wspaniałą nagrodą i otworzył wiele ciekawych perspektyw. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy wielu bardzo przyjaznych ludzi i mamy nadzieję, że uda nam się tu wrócić”- mówiła po biegu Marta Kozanecka.

Uniejowska para wzięła udział w 3 biegach, które składały się na ostateczny wynik dający trzecie miejsce. W biegu głównym Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon na torze o długości 253,5 metra (2 suche przeszkody oraz jeden rów z wodą o głębokości około 1 metra) startowało 56 par, m.in. z USA, Czech, Anglii i Szwecji.

Pierwszą edycję polskich eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które od 1992 r. odbywają się w Sonkajärvi w Finlandii zorganizowała Gmina Uniejów oraz Geotermia Uniejów.


Na zdj. od lewej Jacek Kurpik-prezes Geotermii Uniejów, Marta Kozanecka i Artur Świstek podczas zawodów w Finlandii.


Fot. arch. Geotermii Uniejów.

REKLAMA

źródło: uniejów.net.pl

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ