Włamywacz i paser – przestępczy duet w rękach policji

0
138
views

Policjanci z komendy powiatowej w Poddębicach w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia zatrzymali 27-latka odpowiedzialnego za włamanie do myjni samochodowej i kradzież jej wyposażenia. Dodatkowo w ręce poddębickich funkcjonariuszy wpadł kompan włamywacza, który zakupił skradzione mienie. Teraz sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzn.

Na początku maja 2019 roku do Komendy Powiatowej Policjiw Poddębicach wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do myjni samochodowej na terenie powiatu poddębickiego oraz kradzieży sprzętu potrzebnego do prowadzenia działalności. Straty wyceniono na 9000 złotych. Policjanci natychmiast podjęli wszelkie działania, aby ustalić sprawcę oraz odzyskać skradzione mienie.  W wyniku wytężonej pracy już po kilku dniach kryminalni wpadli na trop  mężczyzny, który je zakupił. Przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. Podczas przeszukania garażu 27-letniego mieszkańca powiatu poddębickiego, policjanci odzyskali przedmioty pochodzące z przestępczego procederu. Dalsze działania kryminalnych szybko doprowadziły do kolejnej osoby, która mogła dokonać włamania oraz kradzieży sprzętu z myjni samochodowej. 20 maja br. mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego w najbliższym czasie odzyskane mienie zostanie przekazane właścicielowi. Teraz o  dalszym  losie sprawców zdecyduje sąd.

Policja apeluje!

Art. 279 KK

§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 291 KK

§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 292. KK

§ 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  • Mężczyzna, który dokonał kradzieży z włamaniem znajduje się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jest pilnowany przez policjanta - profosa z KPP w Poddębicach. Oboje znajdują się w pomieszczeniu za metalowymi kratami.
  • Mężczyzna, który dopuścił się paserstwa znajduje się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jest pilnowany przez policjanta - profosa z KPP w Poddębicach. Oboje znajdują się w pomieszczeniu za metalowymi kratami.
  • Na zdjęciu znajdują się odzyskane przedmioty z kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej. Między innymi jest to sprzęt wykorzystywany do prowadzenia wspomnianej działalności - jej wyposażenie, np.myjka ciśnieniowa, zbiornik ciśnieniowy, kompresor. Obok przedmiotów stoi policjant. Odzyskane mienie znajduje się na terenie KPP w Poddębicach. Na dalszym planie znajduje się część radiowozu.

Śmiertelny wypadek w Rożniatowie

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 22 maja 2019 roku na drodze W 473 w miejscowości Rożniatów. Na skutek czołowego zderzenia ciężarówki z autem osobowym zginął 38-letni kierowca osobówki.

Do wypadku doszło 22 maja 2019r około godz.14.00 na drodze wojewódzkiej nr 473 w miejscowości Rożniatów w gminie Uniejów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, było to czołowe zderzenie pojazdu ciężarowego marki Renault z samochodem osobowym marki Skoda. Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego, 38-letniego kierowcy skody nie udało się uratować. 27-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym trafił do szpitala w Poddębicach. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Droga w miejscu wypadku do godziny 20:00 była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Poddębicach ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność!

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych,brawura, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Jadąc wolniej i zachowując maksimum ostrożności, bezpiecznie dotrzemy do celu.

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

  • Wypadek drogowy, 22 maja 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 473 w miejscowości Rożniatów pod Uniejowem doszło do wypadku drogowego. Zginął  kierowca osobówki. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
Na zdjęciu miejsce wypadku. Na drodze dwa wraki pojazdów po zderzeniu czołowym, na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Droga całkowicie zablokowana.

 

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ