Szczepienia przeciwko Covid-19
Szanowni Państwo
W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 informujemy o możliwości przyjęcia szczepionki przeciwko w/w wirusowi w następującym Punkcie Szczepień:
Nazwa podmiotu: SPÓŁKA PARTNERSKA LEKARZY – JASKÓLSKI I JASKÓLSKI
Nazwa punktu szczepień: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Ośrodek Zdrowia”
Adres: ul. Sportowa 5/7, 99-235 Pęczniew
tel. 43 678 15 90
Terminarz szczepień ochronnych:
– 15 stycznia 2021 zostanie uruchomiona możliwość zapisywania i umawiania terminów szczepień dla osób 80 +
– 22 stycznia br. zostanie uruchomiona możliwość zapisywania i umawiania terminów szczepień dla osób 70 +
– 25 stycznia br. rozpoczynamy szczepienia populacyjne od ww. grup wiekowych;
Jak się zapisać?
– za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia),
– online przez Internetowe Konto Pacjenta,
– za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie,
– osobiście w punkcie szczepień, tel 43 678 15 90
Jednocześnie informujemy, że osoby:
– posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
– mające trudności z dostępem do punktu szczepień ( np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień )
mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do Punktu Szczepień.
Osoby zainteresowane z możliwości skorzystania z transportu do Punktu Szczepień proszone są o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 43 678 15 90.
Dodatkowe informację dotyczące Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 można także uzyskać pod numerem telefonu 43 678 89 92.
Program Rodzina 500+
Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r. będzie można składać już:
– od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS)
– od 1 kwietnia 2021 r. drogą tradycyjną – papierowo (w urzędzie lub za pośrednictwem poczty).
Jeśli osoba złoży wniosek w późniejszym terminie (po 30 czerwca 2021r.), świadczenie wychowawcze zostanie przyznane i wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.
W związku z tym, tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.
Dodatkowe informacje na temat rodziny 500+ można uzyskać na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/rodzina/program-rodzina-500-od-1-lipca-2019-bez-kryterium-dochodowego2
KURS CHEMIZACYJNY
W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 Gmina Poddębice wychodząc naprzeciw osobom mającym obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień zapewni transport osób chętnych na szczepienia.
Z transportu organizowanego przez gminę będą mogły skorzystać osoby:
– niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
– osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
W przypadku w/w osób niepełnosprawnych konieczne jest zapewnienie odpowiedniej opieki przez członka rodziny lub opiekuna.
Potrzeby w powyższym zakresie należy zgłaszać w punkcie szczepień podczas rejestracji.
Koordynatorem gminnym do spraw organizacji transportu osób do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 jest Pani Edyta Łaski – tel. 43 8710732 lub 603682044 w godz. 8.00–16.00.
Burmistrz Poddębic
/-/ Piotr Sęczkowski
źródło: Gmina Poddębice
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików – OSP w Dalikowie
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików
Beneficjent: Gmina Dalików
Cel projektu: poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dalików, a w szczególności budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalikowie, budynku świetlicy wiejskiej w Złotnikach oraz budynku użyteczności publicznej w Dalikowie.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja budynków.
Zadanie uzyskało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.zainwestujwekologie .pl).
Całkowita wartość zadania to 1 033 846,27 zł
Źródła finansowania zadania:
- środki Unii Europejskiej w ramach RPO WŁ: 667 616,12 zł
- dotacja WFOŚiGW w Łodzi: 84 583,00 zł
- pożyczka WFOŚiGW w Łodzi: 197 366,00 zł
- środki Gminy Dalików: 84 281,15 zł
Zakres:
- głęboka modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalikowie wraz z wymianą wyposażenia tego obiektu na energooszczędne,
- głęboka modernizacja energetyczna budynku świetlicy wiejskiej w Złotnikach wraz z wymianą wyposażenia tego obiektu na energooszczędne,
- głęboka modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej w Dalikowie (dawny dom nauczyciela) wraz z wymianą wyposażenia tego obiektu na energooszczędne.
Termin realizacji: 2020 – 2022 rok
Zaproszenie na bezpłatne webinarium
Szanowni Państwo,
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium:
- 28 stycznia 2021 r. w godz. 10:00 – 11:00 (rekrutacja do 25.01.2021 r.) webinarium pn.:„Szansa na własny biznes! – Fundusze Europejskie na otwarcie działalności gospodarczej”. Celem webinarium jest zapoznanie Beneficjentów z możliwościami uzyskania wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Rekrutacja odbywa się poprzez stronę: https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/4641-webinarium-pn-szansa-na-wlasny-biznes-fundusze-europejskie-na-otwarcie-dzialalnosci-gospodarczej poprzez kliknięcie informacji „Weź udział” oraz zaznaczając Punkt w Sieradzu.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w webinarium decydować będzie kolejność zgłoszeń. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego zostanie wysłane potwierdzenie udziału w webinarium wraz z technicznymi informacjami na temat sposobu połączenia.
źródło: Gmina Dalików
Szczepienia przeciw COVID-19: informacja dla mieszkańców
Rozpoczęła się realizacja Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Wyznaczono już punkt na terenie Uniejowa, w którym będzie można się zaszczepić. W chwili obecnej trwa rejestracja seniorów w wieku 80+ oraz 70+.
Ministerstwo zdrowia opublikowało listę punktów szczepień na koronawirusa. Aktualnie na terenie Uniejowa miejscem, w którym będzie można się zaszczepić jest NZOZ SALUS C. PIOTROWSKA, ul. Orzechowa 2, kontakt telefoniczny pod numerem 509-008-218.
Przed przyjściem do punktu zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19. Jak możesz to zrobić?
- skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ lub,
- skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień (509-008-218) lub,
- zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub,
- zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.
Komunikat MGOPS w Uniejowie
W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19, Gmina Uniejów informuje, że dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz dla osób mających trudności z dostępem do punktu szczepień np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień, zostanie zapewniony transport.
Osoby zainteresowane transportem do punktu szczepień mogą zgłaszać takie potrzeby poprzez kontakt telefoniczny z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Uniejowie ul. Orzechowa 6, pod numerem telefonu: 63 288 80 26.
(MB)
Przedkładanie informacji o wyrobach zawierających azbest
Zgodnie z art. 162 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2020 r., poz. 1219 ze zm.) oraz w związku z § 10 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. U. z 2011 r., Nr 8, poz. 31), wszyscy wykorzystujący substancje stwarzające szczególne zagrożenie dla środowiska zobowiązani są do udokumentowania rodzaju, ilości i miejsc ich występowania. Osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami przedkładają informację Burmistrzowi Miasta Uniejów.
Przedmiotowa informacja podlega bieżącej aktualizacji.
Wspomniane dane należy sporządzić w dwóch egzemplarzach:
- jeden egzemplarz przedkłada się w formie pisemnej właściwemu organowi;
- drugi egzemplarz przechowuje się przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji.
Wnosimy o wypełnienie odpowiedniego formularza i złożenie go wraz z kartą przekazania odpadu w terminie do 31 stycznia 2021 r. w Urzędzie Miasta Uniejów, w pokoju numer 10. Druk formularza można pobrać na miejscu, w siedzibie Urzędu (także pokój nr 10) lub pobrać do druku i wypełnić w domu, klikając w jeden z następujących linków:
Osoby, które złożyły informację o wyrobach zawierających azbest w latach ubiegłych, składają kolejną informację w przypadku usunięcia i przekazania do unieszkodliwienia ww. wyrobów.
Jednocześnie przypominamy, że prace związane z usuwaniem i transportem wyrobów zawierających azbest mogą prowadzić tylko wyspecjalizowane firmy posiadające stosowne zezwolenia.
Monografia Uniejowa i okolic – jeszcze można się zapisać
Do końca zmierzają prace nad przygotowaniem do druku dwutomowej monografii pt. „Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, wydawanej przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa pod patronatem burmistrza Józefa Kaczmarka i przy finansowym wsparciu Samorządu Uniejowa.
Zakończono prace przy I tomie ( 760 stron) obejmującym okres od średniowiecza do 1918 roku. Wydawnictwo powstaje pod redakcją prof. Jana Szymczaka. Znajdziemy w nim historię wszystkich miejscowości wchodzących w skład gminy Uniejów (spis treści w załączniku).
Drugi tom o podobnej objętości zawiera rozdziały: W drugiej Rzeczypospolitej 1918-1939, Lata wojny i okupacji 1939-1945, W okresie PRL 1945-1989, Architektura i zabytki, cmentarze, Samorządowy Uniejów.
W ostatnim rozdziale, który obejmuje lata 1990-2020, znajdziemy najważniejsze wydarzenia, inwestycje i dokonania w gminie Uniejów w ciągu ostatnich 30 lat; miejsca, w których zaszły zmiany; instytucje, placówki i stowarzyszenia o zasięgu gminnym; dokonania i aktywność mieszkańców na obszarze poszczególnych parafii i sołectw.
Nie zapadła jeszcze decyzja o wysokości nakładu. Przewidywany termin druku maj/czerwiec.
Osoby, które są jeszcze zainteresowane nabyciem monografii, prosimy o kontakt z Towarzystwem Przyjaciół Uniejowa: tel. 602 130 270.
Przedpłaty przyjmowane są na konto specjalne monografii do końca lutego: 92 9263 0000 0209 1734 2002 0105 z dopiskiem przedpłata na monografię .
Pytania można słać również na adres:urszula.urbaniak@wp.pl
(UU)
źródło: Gmina Uniejów