Zaproszenie na bezpłatne szkolenie – „PPK blisko Ciebie”

- logo_ppk_konferencja.jpg

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE
Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, PFR oraz PFR Portal PPK
zapraszają na konferencję
„PPK blisko Ciebie”,
dot. funkcjonowania i wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)
Łódź, 18.09.2020 godz. 11:00
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Celem cyklu konferencji wojewódzkich pod nazwą „PPK Blisko Ciebie” jest wsparcie przedsiębiorców w procesie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Szczególnie serdecznie zapraszamy reprezentantów firm (właścicieli, kadrę zarządzającą, przedstawicieli działów HR i finansowych), a także media oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką PPK.
Konferencja realizowana jest przez PFR oraz PFR Portal PPK we współpracy z Wojewodą. Spotkanie obejmuje prezentację najważniejszych założeń Ustawy o PPK, omówienie zasad wdrożenia programu, a także przedstawienie dotychczasowych doświadczeń pracodawców. W planie spotkania przewidziany jest czas na indywidualne konsultacje z Ekspertami Regionalnymi PPK oraz na sesję pytań i odpowiedzi.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja. Program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na specjalnie dedykowanej wydarzeniu stronie.
W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 konferencje będą prowadzone z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Przed rejestracją na wydarzenie prosimy o zapoznanie się z naszymi zasadami uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych, które znajdują się tutaj.

źródło: poddebicki.pl

 

Od 09 września do 30 września 2020 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Więcej informacji w załączniku oraz na stronie https://www.arimr.gov.pl/.

 

Ekogrodek

źródło: Gmina Dalików

 

II Rajd Motocyklowy ,,Szlakiem służby śp. gen. pil. Andrzeja Błasika”

W dniach 31.08. 2020 r. – 04.09.2020 r. odbył się II Rajd Motocyklowy,,Szlakiem służby śp. gen. pil. Andrzeja Błasika”.

W dniu rozpoczęcia rajdu 31 sierpnia 2020 r. pierwszym odwiedzonym miejscem była Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wartkowicach, gdzie znajduje się pomnik poświęcony lotnikom ziemi wartkowickiej. Na pamiątkowej tablicy umieszczono sześć nazwisk, w tym właśnie śp. gen. pil. Andrzeja Błasika, absolwenta szkoły. Nad tablicą góruje samolot TS-11 Iskra. Motocykliści wraz z Wójtem Gminy Wartkowice Panem Piotrem Kuropatwą oraz Wicedyrektorem Szkoły Podstawowej w Wartkowicach Panem Andrzejem Błaszczykiem złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalili znicz oddając hołd generałowi i pozostałym pilotom.

Trasa rajdu prowadziła po miejscach związanych z działalnością tragicznie zmarłego generała, w których zostały złożone wiązanki kwiatów i znicze ufundowane przez Gminę Wartkowice. Motocykliści odwiedzili: Inowrocław, Powidz, Poznań Krzesiny, Świdwin, Gdynia, Gdańsk, Elbląg, Dęblin, Warszawa. W Warszawie oprócz wizyty w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, gdzie złożyli wiązankę kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, udali się na warszawskie Powązki i wspólnie z wdową po zmarłym generale, panią Ewą Błasik złożyli kwiaty w Kwaterze Smoleńskiej, w której generał Andrzej Błasik został pochowany.

 

Sylwia Bień

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

 

źródło: Gmina Wartkowice

 

81. rocznica mordu na ludności wiejskiej w Czekaju

Uroczystości patriotyczno-religijne związane z obchodami 81. rocznicy mordu na ludności wiejskiej w Czekaju, z udziałem Reprezentacyjnego Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, odbędą się w dniu 8 września (wtorek) 2020 r. o godz. 17.00 przy pomniku w Czekaju. Rozpocznie je Msza św. polowa w intencji Ofiar.

Uroczystość jest wyjątkową okazją, aby uczcić pamięć rodaków zamordowanych przez niemieckiego okupanta wkrótce po wybuchu II wojny światowej. To moment, który co roku skłania nas do głębokiej refleksji nad losem człowieka w obliczu wydarzeń wojennych.

Na uroczystości zapraszają: Burmistrz Miasta Uniejów, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Uniejowie, Sołtys i Sołectwo wsi Czekaj, Dyrektor  Miejsko-Gminnego  Ośrodka Kultury w Uniejowie.

Ważna informacja dla wszystkich osób planujących udział w uroczystościach: Ze względu na wyjątkową i trudną od marca br. sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, prosimy wszystkich uczestników o dostosowanie się do obowiązujących zasad sanitarnych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych osób.

 

Administratorem danych osobowych jest Gmina Uniejów. Materiały wizualne zawierające wizerunek znajdą się na stronie www.uniejow.pl oraz portalach społecznościowych.

 

„Uniejowskie Strony” nr 4/74/2020

74. wydanie „Uniejowskich Stron” ukazuje się tuż po wakacjach zatem, jak można było się domyślić, powinno być sporo informacji o imprezach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, których w Uniejowie i na terenie gminy w tym okresie, w poprzednich latach nie brakowało; wręcz przeciwnie wiele się działo i na dodatek różnorodnie. Każdy mógł wybrać coś interesującego dla siebie, miło spędzić czas i zrelaksować się podczas weekendów pełnych atrakcji. Niestety, przygotowany pod koniec ubiegłego roku, bogaty w imprezy i przedsięwzięcia kalendarz imprez 2020 nie mógł zostać zrealizowany. Wprowadzone ograniczenia, spowodowane pandemią Covid-19, skutecznie uniemożliwiły zrealizowanie planów. Wraz z upływem czasu i stopniowym znoszeniem obostrzeń, organizatorzy mogli przygotować kilka zaplanowanych działań rozrywkowo-sportowo-kulturalnych. Mieliśmy okazję – Mieszkańcy i Turyści, uczestniczyć w corocznym Królestwie Lilii, Gminnym Pikniku Sołtysów w Ostrowsku, Festiwalu Lawendy, czy Uniejowskim Festiwalu Smaków – to ostatnie wydarzenie odbyło się w późniejszym niż zawsze terminie.

Na zakończenie wakacji plejada gwiazd polskiej muzyki wystąpiła na Earth Festival Uniejów 2020, transmitowanym na żywo w telewizji Polsat. Oprócz koncertu, w ramach dwudniowego Festiwalu działało ekomiasteczko z różnymi strefami oraz wyświetlono filmy podczas kina plenerowego. O pozostałych, niewymienionych powyżej imprezach, pokazach, zawodach znajdziecie Państwo informacje na poszczególnych stronach czasopisma.

Warto wspomnieć o wizycie Marszałka Województwa Łódzkiego – Pana Grzegorza Schreibera w gminie Uniejów, który przekazał czeki pieniężne na wybudowanie dwóch placów zabaw – w Felicjanowie i Rożniatowie Kolonii.

Obowiązkowo informujemy o otrzymanych dofinansowaniach, zrealizowanych lub prowadzonych i dobiegających końca inwestycjach, przeprowadzonych badaniach, kontrolach oraz mających miejsce w miejskim przedszkolu zmianach kadrowych.

W tym numerze przeczytacie Państwo wywiad, którego udzieliła przewodnicząca jury Uniejowskiego Festiwalu Smaków w Uniejowie, dziennikarka, blogerka i youtuberka kulinarna – Pani Anna Pastuszka-Zańczak.

W działach – „Zakłady pracy” przedstawiamy sklep komputerowy i serwis pogwarancyjny Markomp Marcina Iwańskiego z Uniejowa, w „Zakręcona/y” nową sołtys Łęgu Balińskiego – Panią Katarzynę Tyburę.

Życzymy tradycyjnie lekkiej i przyjemnej lektury
Redakcja „Uniejowskich Stron”

Uniejowskie Strony nr 4/74/2020

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS