Weekendowe zdarzenia drogowe

0
34
views

Poddębicka policja apeluje o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

26 października 2019 roku około godziny 14:40 w miejscowości Siedlątków na terenie gminy Pęczniew doszło do zdarzenia drogowego z rowerzystą. Kierujący jednośladem wyjeżdzając z drogi gruntowej na drogę z pierwszeństwem nie ustąpił pierwszeństwa kierującej pojazdem marki VW, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia. Rowerzystę przewieziono do szpitala w Poddębicach.

Tego samego dnia około godziny 20:40 w miejscowości Praga na drodze krajowej nr 72, kierujący pojazdem osobowym marki Peugeot, podczas manewru wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku pojazdu marki Renault, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów.

27 października 2019 roku około godziny 20:00 na odcinku autostrady A2 na terenie gminy Dalików, kierujący pojazdem osobowym marki Audi w wyniku niedostosowania prędkości i techniki jazdy do warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne, uszkadzając infrastrukturę drogową.

POLICJA APELUJE !

Pamiętajmy!

Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.
Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami.
Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.
Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  W złych warunkach droga hamowania jest dłuższa.
Nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu.
Pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę.
Nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych.
Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

 

Spotkanie z mieszkańcami sołectwa Rąkczyn

Przełom października i listopada to najodpowiedniejszy czas, żeby zadbać o widoczność na drodze. Poddębiccy policjanci spotkali się z mieszkańcami sołectwa Rąkczyn, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdać uczestnikom elementy odblaskowe.

26 października 2019 roku na terenie kompleksu Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie,  funkcjonariusze z KPP w Poddębicach spotkali się z mieszkańcami Rąkczyna oraz okolicznych miejscowości. W trakcie prelekcji omówione zostały kwestie bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę uczestników na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach, w tym konieczność noszenia przez nich elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Podczas spotkania policjanci rozdali wszystkim  odblaski, zachęcając do korzystania z tych elementów podczas jesiennych spacerów.  Funkcjonariusze dodatkowo przypomnieli zasady bezpieczeństwa przed nadchodzącymi świętami, przestrzegając przed kieszonkowcami, którzy liczą w tym okresie na łatwy zarobek.
Każdy z uczestników miał także możliwość zapoznać się z aplikacją „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programem „Dzielnicowy bliżej nas” dzięki tematycznym ulotkom  przekazanym organizatorom spotkania.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

Poprzedni artykułSAZAN PĘCZNIEW VICE LIDEREM
Następny artykułLIDER TABELI UCIEKA
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ