#WARTO spróbować! Zupełnie nowy cykl 4 triathlonów na rzece Warcie

0
31
views

Pierwsza edycja cyklu Samsung Triathlon Series: 4 miasta, 3 miesiące rywalizacji, 2 dystanse, jedna rzeka – tak zaczyna się zapowiedź cyklu, który rozegra się: we Wronkach, Koninie, Kole oraz Uniejowie – mieście finałowym. W każdym z czterech miejscowości zostaną rozegrane dystanse 1/8IM oraz 1/4IM – indywidualnie oraz w sztafetach.

Ideą cyklu jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek biorących udział w zawodach. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy wziąć udział w 3 z 4 zawodów, które wchodzą w skład cyklu i uzbierać największą liczbę punktów – punktacja rozpisana jest w regulaminach. FINAŁ CYKLU przewidziano w Uniejowie, bezpośrednio po zakończonych zawodach. W sąsiedztwie „Term Uniejów” odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników za klasyfikację generalną oraz zwycięzców kategorii wiekowych.

W najbliższy weekend, 20 czerwca, zaczyna się pierwszy etap zawodów, we Wronkach. Kolejne dwa – w Koninie oraz w Kole – przewidziano na lipiec. Z kolei w sierpniu, ostatni triathlon w serii odbędzie się w Uniejowie, w dniu 15 sierpnia 2021. River Triathlon Uniejów 2021 to zawody triathlonowe na dystansie:

  • 1/4 IM (950 m pływanie + 45 km rower (2 pętle) + 10,55 km bieg (4 pętle)
  • oraz 1/8 IM (475 m pływanie + 22,5 km rower (1 pętla) + 5,25 km bieg (2 pętle).

W zawodach może wziąć udział każdy kto w dniu imprezy będzie miał ukończone 14 lat i więcej (osoby niepełnoletnie mają obowiązek przedłożyć w biurze zawodów podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w triathlonie). Zgłoszeń można dokonywać od 9 stycznia 2021 roku do 8 sierpnia 2021 przy pomocy elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej: www.RiverTriathlon.pl. Organizator przewidział limit 300 zawodników na każdym z dystansów.

Organizatorem cyklu River Triathlon Series jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu”:

Rzeka Warta jest trzecią pod względem długości rzeką Polski. Stwierdziliśmy, że organizacja zawodów triathlonowych na Warcie będzie bardzo atrakcyjna – zarówno dla zawodników, jak i samych miast, które wspólnie z nami zaangażowały się w projekt – zapowiadają organizatorzy. – W każdej z miejscowości już pływaliśmy i sprawdziliśmy rzekę, stąd wiemy, że jest to dla Was bezpieczne. W zdecydowanej większości tras, które wyznaczyliśmy głębokość wody nie przekracza 1,5m, a pod nogami będziecie mieć grunt w postaci piasku. Brzmi mało wiarygodnie? Sami w to nie wierzyliśmy dopóki nie sprawdziliśmy KAŻDEJ trasy pływackiej w miejscowościach, które wchodzą w cykl. Oba dystanse (1/8IM oraz 1/4IM) będziecie pływać z prądem rzeki co ułatwi Wam nieco tę konkurencję, Więcej informacji wkrótce na naszym Fanpage i kolejnych aktualnościach.

(MB)

 

 

Sesje tlenowe w Normobarii Uniejów już niebawem

Wygląda jak kapsuła kosmiczna, choć to całkiem przyziemna technologia, której twórcą jest lek. Jan Pokrywka. Za to, działanie komory normobarycznej, bo to o niej mowa, to cały kosmos dobroczynnych oddziaływań na ludzki organizm!

Tlenoterapia to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda wspomagania leczenia różnych chorób i urazów. Polega na przebywaniu w komorze, w której panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne (do 1500 hPa) i oddychaniu czystym tlenem. Takie połączenie powoduje optymalny dla zdrowia i życia mikroklimat, który między innymi spowalnia proces starzenia się, zwiększa wydolność fizyczną organizmu, zwiększa zdolność do zapamiętywania, podnosi odporność organizmu i wzmaga procesy regeneracyjne zarówno po urazach jak i w przebiegu różnych chorób.

Twórcą normobarii jest lek. Jan Pokrywka, który zmodyfikował warunki panujące w komorach hiperbarycznych, tak aby możliwe było przebywanie w nich bez ograniczeń czasowych. Pierwszy taki obiekt w 2013 r. w Szalejowie Górnym. W 2019 r. powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne Doktora Pokrywki mające na celu rozwój i popularyzację tej technologii. Uniejowska Normobaria powstaje zgodnie z normami przyjętymi przez stowarzyszenie, co poświadczy odpowiedni certyfikaty. Co więcej, wynalazca metody wspomagania kondycji za pomocą tlenoterapii, będzie cyklicznie odwiedzał Uniejów. W czasie wizyt poprowadzi konferencje poświęconą tematyce zdrowotnej i prozdrowotnego oddziaływania komory normobarycznej na organizm ludzki.

Komora normobaryczna powstaje przy ul. abpa Jakuba Świnki 2 w Uniejowie. W pierwszej kolejności zbudowano niezbędną infrastrukturę, zaopatrującą pomieszczenie w składniki powietrza. Całość tej instalacji jest już prawie gotowa. W dalszej kolejności, na terenie stanął pawilon, znajdzie się w nim recepcja oraz toaleta z możliwością korzystania przez osoby niepełnosprawne. Jako ostatni element, na placu pojawiła się tzw. „beczka”, czyli właściwa komora, w której goście będą oddychali uzdatnionym, zdrowym powietrzem.

Kiedy możemy spodziewać się otwarcia Normobarii Uniejów? Zgodnie z zapowiedziami inwestora, już w przyszłym miesiącu:

– Kiedy wszystkie elementy komory znajdą się już na miejscu, pozostaje już tylko podłączenie wszelkich mediów. Naturalnie, chcemy jak najszybciej uruchomić komorę – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na pierwsze seanse będzie się można umówić wraz z początkiem lipca – zapowiada inwestor.

Wnętrze urządzenia przypomina kształtem i wyposażeniem luksusowy samolot. Znajdą się tam wygodne fotele z regulacją oparcia, natomiast w części czołowej pomieszczenia na ekranie telewizora będą wyświetlane filmy autorstwa Doktora Pokrywki i inne poświęcone tematyce zdrowotnej: o tlenoterapii, płynących z niej korzyści, a także zawierające porady, jak w sposób najbardziej wymierny korzystać z tej metody. Dla tych, którzy podczas sesji wolą własny repertuar, będzie udostępnione łącze bezprzewodowego internetu. W komorze jednorazowo będzie mogło przebywać do 10 osób.

Normobaria Uniejów będzie pracowała w dwóch trybach: dziennym i nocnym. W sesji dziennej zaplanowano kilka 2-godzinnych seansów. Z kolei, sesja nocna to aż do 10 godzin przebywania w komorze, które możliwe będzie po wcześniejszej rezerwacji.

 

Czym jest komora normobaryczna?

Komora normobaryczna to nowoczesna, zaawansowana technologicznie kapsuła, służąca do tlenoterapii. Powietrze atmosferyczne, którym oddychamy na co dzień jest mieszanką gazów, w której zawartość tlenu wynosi około 20 %, dwutlenku węgla około 0,04 %, wodoru około 0,00005 % . Ciśnienie atmosferyczne to średnio 1013 hPa. W komorze normobarycznej wartości te zostały zmodyfikowane w taki sposób , aby powodowały wzrost dotlenienia komórek i tkanek, a tym samym intensyfikowały w organizmie naturalne procesy naprawcze. Ciśnienie atmosferyczne panujące w komorze wynosi 1500 hPa, stężenie tlenu zwiększone jest dwukrotnie i wynosi 40 %, dwutlenku węgla – pięćdziesięciokrotnie i wynosi 2 %, a poziom wodoru podniesiony został do 0,5 %.

Od wielu lat komory normobaryczne wykorzystuje się w szpitalach i specjalistycznych ośrodkach medycznych, ponieważ warunki w nich stworzone znacząco wspomagają leczenie wielu schorzeń. Dzięki idealnemu składowi powietrza można w niej przebywać bez limitów. Korzystanie z normobarii z uwagi na jej kompleksowe działanie jest zalecane zarówno dla osób chorych jak i zdrowych.

Sesje w komorze normobarycznej w holistyczny sposób wpływają na każdą komórkę ciała. Ich działanie jest niezwykle szerokie i przynosi liczne korzyści zdrowotne w zakresie:

  • wsparcia leczenia chorób i dolegliwości – sesje przyspieszają regenerację po zabiegach onkologicznych, chemioterapii i radioterapii; wspomagają rekonwalescencję po przebytych wylewach, zawałach, udarach, przy chorobach niedokrwiennych serca; wzmacniają działanie terapii stosowanych przy ADHD, Zespole Asbergera, Parkinsona, Alzheimera, stwardnienia rozsianego;
  • wspomagania kuracji schorzeń skórnych i urazów – metoda normobaryczna aktywuje odbudowę naczyń krwionośnych, wpływa na zmniejszenie obrzęków, przyśpiesza gojenie ran, niweluje stany zapalne skóry oraz stany zwyrodnieniowe stawów, kości oraz tkanki łącznej, redukuje blizny pooperacyjne, pooparzeniowe;
  • poprawy kondycji i wydajności organizmu – poprzez zwiększenie produkcji nowych i regenerację starych komórek macierzystych, obniżenie poziomu stresu oraz zmęczenia, poprawę jakości kojarzenia, zapamiętywania i uczenia się. Terapia normobaryczna działa odmładzająco, rewitalizująco, poprawia sen, dodaje energii, spowalnia procesy starzenia, redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry, kojąco wpływa na zmysły oraz eliminuje wahania nastroju.

(MB)

 

Prace geodezyjne w obrębie Spycimierza

Starostwo Powiatowe w Poddębicach informuje o rozpoczęciu prac geodezyjnych mających na celu modernizację ewidencji gruntów i budynków w obrębie Spycimierza. Czynności techniczne związane z opracowaniem projektu operatu opisowo-kartograficznego będzie wykonywała firma Geo-Projekt Usługi Geodezyjne mgr inż. Marcin Wiązek z siedzibą w Wieluniu.

Opracowany w ramach tej modernizacji projekt zostanie wyłożony do wglądu zainteresowanych  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poddębicach w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami na okres 15 dni roboczych. Informacja o tym terminie zostanie podana do publicznej wiadomości, na co najmniej 14 dni przed dniem wyłożenia, poprzez jej wywieszenie na tablicach ogłoszeń Starostwa w Poddębicach, Urzędu Miasta w Uniejowie oraz w prasie.

Pismo Starostwa Powiatowego w Poddębicach 

foto: Pixabay

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ