Usuwanie skutków nawałnicy w dniu 17.01.2022

0
522
views

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu poddębickiego w dniach 17-18 stycznia 2022 r. usuwali skutki przechodzącego frontu atmosferycznego, który przemieszczał się z północy na południe kraju. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach w dniach 17-18.01.2022 r. otrzymało 61 zgłoszeń (uszkodzenia budynków 35, wiatrołomy 24, zdarzenia drogowe 2).

Silny wiatr łamał gałęzie, wyrywał i łamał drzewa oraz zrywał pokrycia dachów. Łamiące się konary uszkodziły linie energetyczne, budynki powodując ogromne straty materialne. Na terenie powiatu poddębickiego w wyniku silnych wiatrów nie odnotowano osób poszkodowanych. Do usuwania skutków żywiołu zaangażowane było blisko 25 jednostek OSP z terenu powiatu poddębickiego, nasze działania wspomagali strażacy z JRG 4 Łódź przy pomocy drabiny pożarniczej.

Zdjęcia (4)

 

 

Zdarzenie drogowe w Dalikowie

Po prawej stornie zdjęcia znajduje się samochód ciężarowy , który wypadł z drogi i uderzył w budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie

W dniu 13 stycznia 2022 r. o godzinie 6:42 Stanowisko Kierowania Komendanta PSP w Poddębicach otrzymało informację z CPR Łódź o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dalików. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy marki Iveco, który uderzył w budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie.  W zdarzeniu uczestniczyła jedna osoba (kierowca pojazdu ciężarowego), która nie odniosła żadnych obrażeń.

W działaniach udział brały 3 zastępy (11 ratowników) oraz radiowóz z KP Policji w Poddębicach.

  1.  JRG Poddębice – GBA 2,5/24/4,
  2. JRG Poddębice – GLBA-Rt 1/25
  3. OSP KSRG Dalików – GBA-Rt 3,1/29,3

 

Zdjęcia (2)

 

źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-poddebice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ