UROCZYSTE ZDANIE OBOWIĄZKÓW KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PODDĘBICACH

0
57
views

16 lutego 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji. W ceremonii wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Tomasz Olczyk.

W poddębickiej jednostce odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji. Uroczyście pożegnany został inspektor Krzysztof Kotkowski, który po 30 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę.
Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektorowi Tomaszowi Olczykowi przez dowódcę uroczystości. Następnie inspektor Kotkowski otrzymał medale od Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów – Rafała Jankowskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi – Jarosława Olbrychowskiego. Inspektor Krzysztof Kotkowski pożegnał się ze sztandarem i złożył meldunek o zdaniu stanowiska I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektorowi Tomaszowi Olczykowi.

W uroczystości udział wzięli: Radna Sejmiku Wojewódzkiego – Dorota Więckowska reprezentująca Posła na Sejm RP – Piotra Polaka, Wicestarosta Powiatu Poddębickiego – Piotr Majer, podinspektor Policji – Adam Kolasa, Burmistrz Miasta Poddębice oraz Burmistrz Miasta Uniejów, wójtowie gmin z terenu powiatu poddębickiego, Z-ca Prokuratora Rejonowego w Poddębicach. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, delegacja Komendantów z Komend Miejskich oraz Powiatowych garnizonu łódzkiego, były Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Poddębickiego, Prezes Poddębickiego Centrum Zdrowia, Zarząd Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. łódzkiego, Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Krztałcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz małżonka inspektora Krzysztofa Kotkowskiego wraz z córką.

Podczas uroczystości inspektor Tomasz Olczyk wręczając rozkaz  personalny podziękował komendantowi za zaangażowanie i wieloletnią służbę  w Policji.

Inspektor Krzysztof Kotkowski słowa podziękowania skierował do policjantów i pracowników Policji. W wystąpieniu  podziękował władzom samorządowym i współpracującym instytucjom za wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu poddębickiego. Podziękował także swoim najbliższym za wsparcie i wyrozumiałość.

Inspektor Krzysztof Kotkowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Służył głównie w pionie prewencji. Przechodząc kolejne szczeble kariery zdobywał doświadczenia na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych. Do służby w Policji, został przyjęty 1.września 1992 roku.  Początki służby związał z wydziałem prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  W 1996 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Od 1999 roku Komendant
Komisariatu Policji w Nowych Ostrowach następnie Komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach.
2013 roku decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi powołany na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Od kwietnia 2016 roku początkowo pełnił obowiązki, a następnie 2 czerwca 2016 roku został Komendantem Powiatowym Policji
w Poddębicach.
Przez  30 lat służby wielokrotnie nagradzany i wyróżniany odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi, między innymi:

– Srebrny Medal za Długoletnią Służbę
– Brązowa Odznaka  Zasłużony Policjant
– Srebrna Odznaka Zasłużony Policjana
– Złota Odznaka Zasłużony Policjant.

 

 

Szanowny Panie Komendancie,

 

Za lata profesjonalnej współpracy
w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach
i pełnej oddania służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego,
składamy Panu najwyższe wyrazy szacunku, uznania i podziękowania.
Służba z Panem była dla nas niezwykle cennym doświadczeniem.
Z okazji przejścia na emeryturę,  życzymy Panu
zdrowia, spełnienia planów i pomyślności w życiu osobistym.

 

Z wyrazami szacunku,

członkowie kadry kierowniczej,
policjanci i pracownicy cywilni
z Komendy Powiatowej Policji
w Poddębicach

 

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ