Uniejowski 30. Finał WOŚP

0
20
views

30 jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” już za nami. W uniejowskim sztabie o numerze 3122 zamknął się kwotą 25 465,34 zł.

 

W tym roku na terenie gminy Uniejów kwestowało 40 wolontariuszy. Już od godzin porannych można było ich spotkać na terenie Uniejowa, Wilamowa i Wielenina. Mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody wyruszyli, aby zebrać pieniądze, które w tym roku przekazane zostaną na sprzęt do leczenia okulistycznego dzieci.

Wpłacenie pieniędzy do puszek wolontariuszy to jedna z czterech możliwości, z której było można skorzystać, wspierając tegoroczny WOŚP.  Dużą popularnością cieszyły się również  aukcje internetowe zasilające konto sztabu na specjalnie utworzonym koncie Allegro. W tym roku uniejowski sztab wystawił aż 62 licytacje. Można było znaleźć na nich gadżety i przedmioty, które uniejowski sztab otrzymał od Fundacji WOŚP oraz lokalnych sponsorów.

Dzięki zaangażowaniu w WOŚP lokalnych przedsiębiorców puszki stacjonarne funkcjonowały również na terenie uniejowskich obiektów. A można było je spotkać w : Medical SPA Hotel Lawendowe Termy, Browarze Uniejów, Hotelu Uniejów ecoActive&Spa, Restauracji Herbowej, ApartHotelu TERMY UNIEJÓW, Hotelu Termalnym Uniejów, Uzdrowisku Uniejów Park i w Miejscówce.

Wszyscy, którzy chcieli wspomóc tegoroczną akcję, ale odstraszyła ich pogoda, mieli możliwość wpłacania pieniędzy bez wychodzenia z domu za pomocą eSkarbonki, która dała możliwość dokonania wpłat przez internet.

Ile zebrano z poszczególnych źródeł?

Gminny Sztab WOŚP #3122 w Uniejowie podczas 30. Finału zebrał:

– 17.025,08 zł  z puszek wolontariuszy i puszek stacjonarnych

– 8.030,26 zł  z licytacji przedmiotów na Allegro

– 410,00 zł  z wpłat na eSkarbonkę.

Do puszek WOŚP trafiła również waluta obca. W tym roku były to:

– 23,40 Euro

– 1 Leu

– 2 Korony Czeskie

– 0,5 Franka.

Po weryfikacji i przewalutowaniu środków na PLN przez bank, kwota zostanie dodana do całości funduszy zebranych w walucie polskiej.

Tegoroczny Finał po raz drugi organizowany był w atmosferze pandemii. Niestety ograniczyło to możliwość  bezpośredniego uczestnictwa w aukcjach i wydarzeniach kulturalnych. Uniejowski sztab zadbał o to, aby nie zabrakło tych szczególnych elementów corocznego wydarzenia. Przygotował specjalną transmisję online na fb  i kanale YouTube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, na której było można zobaczyć występy: Chóru Kantylena, zespołu GREASEN, Orkiestry Dętej OSP Uniejów, Orkiestry Dętej OSP Spycimierz oraz przedszkolaków z uniejowskiego przedszkola.

 

W wyjątkowy sposób do akcji włączyły się również mieszkańcy Wilamowa. Dzięki wspólnym działaniom pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowie, Drużyny Harcerskiej Wilamowskie Orły i zuchów z Gromady Zuchowej zorganizowano słodki festiwal na którym sprzedawano pyszne ciasta przygotowane specjalnie na kiermasz. Relację z działań wilamowskiej społeczności można prześledzić pod linkiem: WOŚP w Wilamowie

Niestety ze względu na trudne warunki pogodowe organizatorzy zrezygnowali ze światełka do nieba.

Sukces gminnej akcji 30. Finału WOŚP, to zasługa wielu osób. Począwszy od pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie, którzy corocznie biorą na siebie organizację wydarzenia poprzez wolontariuszy, opiekunów, sponsorów, darczyńców, zespoły artystyczne kończąc na tych,  którzy hojnością swojego serca wpłacają pieniądze. Uzbierana kwota to Wasz wspólny sukces. Dlatego na zakończenie chcieliśmy wszystkim serdecznie podziękować za wkład w pomoc potrzebującym.

Dziękujemy, że w tym roku po raz kolejny byliście z WOŚP.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ