ŚWIEĆ PRZYKŁADEM Z DZIELNICOWYM … W SZKOLE I NA DRODZE

0
39
views

Dzielnicowy wspólnie z Wójtem Gminy Pęczniew oraz dyrekcją Szkoły Podstawowej w Pęczniewie i Brzegu po raz trzeci zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych. Podczas wizyty mundurowych, dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w rejonie dróg i ulic. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

6 maja 2022 roku policjanci z Poddębic odwiedzili pęczniewską podstawówkę. To nie pierwsza wizyta w tej szkole. Najmłodsi uczniowie co roku otrzymują elementy odblaskowe, aby być widocznym przez cały rok. Podczas wizyty mundurowych dzieci z klas 1-3 z zainteresowaniem wysłuchały dzielnicowego, który w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu” omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz  wyjaśnił dlaczego warto nosić odblaski. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły w Pęczniewie oraz Brzegu – Pan Błażej Dudziński, Pan Mariusz Ambroziak oraz Sekretarz Gminy w Pęczniewie, Pani Anna Chmiela wspólnie z dzielnicowym rozdali dzieciom odblaski ufundowane przez miejscowy urząd gminy. Uczniowie z radością przyjęli ten drobny prezent w kształcie żaglówki i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, zawiesili odblaski w widocznym miejscu.

Pamiętaj!
Elementy odblaskowe zapewnią widoczność  podczas letnich spacerów, jazdy na rowerze lub wakacyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Warto mieć na uwadze to, że noszenie odblasków po zmroku jest w stanie uchronić przed poważnymi kolizjami, a nawet śmiertelnymi wypadkami. Piesi wyposażeni w elementy odblaskowe są widoczni nawet z odległości 150 metrów. Ten dystans umożliwia zachowanie odpowiedniej prędkości i podjęcie reakcji ze strony kierowcy.

Już wiesz, jak działają odblaski, teraz najwyższa pora, aby się w nie wyposażyć lub podarować je swoim bliskim!
sierż.sztab.Sylwia Kaźmierczak

  • policjanci rozdają odblaski
  • dzieci podczas prelekcji
  • pamiątkowe zdjęcie
  • dzieci podczas prelekcji
  • pamiątkowe zdjęcie

 

 

NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WSPÓLNIE Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W PODDĘBICACH

Znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze w domu czy w Internecie dotyczy wszystkich, dlatego poddębiccy policjanci prowadzą cykl spotkań z osobami niepełnosprawnymi z terenu powiatu. Wizyta mundurowych miała na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń z jakimi seniorzy mogą się spotkać w codziennym życiu oraz przełamanie barier międzyludzkich wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną.

10 maja 2022 roku na terenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach policjanci przeprowadzili pogadankę dla seniorów. Uczestnicy dowiedzieli się jak nie stać się ofiarą oszustwa  metodą „na wnuczka” oraz dlaczego warto być ostrożnym podczas wizyt tzw. „fachowców” np. pracownika pogotowia gazowego lub hydraulika. Policjanci przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa na drodze w domu oraz placówkach DPS. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

  • policjantka omawia zasady bezpieczeństwa
  • policjantka omawia zasady bezpieczeństwa
  • policjantka rozdaje oblaski

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ