Sprawdź światła za darmo. Policja i ITS zapraszają na stacje diagnostyczne

1
34
views

W dniach 24.10, 7.11 oraz 21.11 2020 roku kierowcy, którzy odwiedzą stację diagnostyczną, będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoim pojeździe. To już 5. odsłona akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

„Twoje świała — Nasze bezpieczeństwo” to hasło ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Komendę Główną Policji i Instytut Transportu Samochodowego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem, z którym boryka się wielu polskich kierowców, szczególnie jesienią i zimą.

Gdy zaczynamy częściej jeździć po zmroku, dostrzegamy, jak wiele aut oślepia z powodu nieprawidłowo ustawionych świateł. To niebezpieczne zjawisko mogące mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W 2019 roku do największej liczby wypadków doszło właśnie w okresie jesiennym, a konkretnie w październiku. „W wielu przypadkach zły stan oświetlenia pojazdu miał wpływ na wiele z zaistniałych zdarzeń lub przyczyniły się do ich zaistnienia” – poinformował w rozmowie z PAP komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policja wraz z ITS zaprasza więc na stacje diagnostyczne. W dniach 24.10, 7.11 oraz 21.11 2020 roku kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w wybranych punktach. „Warto podkreślić, że w tym roku udało nam się zgromadzić rekordowo duża liczbę stacji partnerskich, bo ponad 1,2 tys.” — powiedział PAP Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.

Listę zawierającą wszystkie stacje kontroli pojazdów biorące udział w kampanii znajdziecie na stronach internetowych organizatorów: policja.pl oraz its.waw.pl. Tegoroczna kampania „Twoje świała — Nasze bezpieczeństwo” jest już piątą odsłoną akcji. Ubiegłoroczne cieszyły się dużym zainteresowaniem kierowców, którzy chętni przybywali na wskazane stacje stacje diagnostyczne, by sprawdzić oświetlenie.

Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie. Im więcej aut weźmie udział w badaniu, tym bezpieczniej będzie na polskich drogach. Przypominamy, że za jazdę z niewłaściwie działającym oświetleniem grozi mandat w wysokości do 500 zł i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Warto mieć to na uwadze, gdyż w najbliższych tygodniach, w ramach akcji „Twoje świała — Nasze bezpieczeństwo” policjanci ruchu drogowego oraz inspektorzy ITD będą zwracać szczególną uwagę na oświetlenie w kontrolowanych pojazdach.

źródło: wp.pl

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ