Siatkogona Polska w MISTRZOSTWACH ŚWIATA

0
155
views

 

 

 

Pewnie wielu mieszkańców Poddębic pamięta MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKONODZE,  które były rozgrywane w Poddębicach. Sam poziom zawodników z Polski na tamtym etapie był mało efektowny, ale goście zaproszeni z Czech na mecz pokazowy, udowodnili licznie zgromadzoną publiczność, że siatkonoga w wykonaniu mistrzów świata, jest bardzo widowiskową dyscypliną sportu. Polscy zawodnicy zaszczepieni tym sportem, intensywnie trenują i owocem ich wysiłku jest udział w mistrzostwach świata i europy. Nie odgrywamy jeszcze na tych imprezach sportowych dużych ról, ale liczymy się już w świecie. W Polsce ten sport wolno, ale się rozwija i mamy nadzieję, że już niebawem na najważniejszej imprezie futnetowej w świecie lub europie, Polska zdobędzie medal. Federacja Siatkonoga Polska po 12 latach, doczekała się drugiego licencjonowanego sędziego międzynarodowego, który będzie miał prawo sędziować na wszystkich najważniejszych imprezach w świecie.

Poniżej widzimy wyniki juniorów i kobiety, którzy reprezentowali Polskę w mistrzostwach świata tych kategorii.

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Świata w Futnet U-21 i Kobiet Nymburk 2017:

Kobiety Singiel
Kobiety Debel
Kobiety Trójki
U-21 Singiel
U-21 Debel
U-21 Trójki

Polska:
Kobiety Singiel: Ewa Tyll9️⃣m-ce na świecie
U-21 Singiel: Bartosz Targas7️⃣m-ce na świecie
U-21 Debel: Bartosz Targas / Miłosz Świątnicki6️⃣m-ce na świecie.

Komplet wyników: https://docs.google.com/…/1rHGsq72hIi_unHJ1Z7sSuqgSAz…/edit…

Trenerem rep. Polski jest Michał Kłosiński
Dariusz Galoch po 12 latach pracy w charakterze sędziego krajowego Siatkonoga Polska, zadebiutował na arenie międzynarodowej. Polak sędziował m.in. finał Mistrzostw Świata Kobiet (singiel).

Futnet jako jedna z niewielu pozaolimpiskich dyscyplin sportowych organizuje juniorskie i kobiece Mistrzostwa Świata.
W tegorocznej imprezie udział wzięło 14 państw: Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Polska, Hiszpania, Francja, Dania, Włochy, Szwajcaria, Kolumbia, Irak, Indie i Korea Płd.

Głównym Partnerem reprezentacji Polski w Futnet jest Fitty Kid Polska.

Kolejną ważną imprezą sportową w kalendarzu światowego futnetu są Mistrzostwa Świata seniorów, które odbędą się w listopadzie przyszłego roku w Cluj w Rumunii.

#SiatkonogaPolska #Futnet #WorldChampionships

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ