SERYJNI ZŁODZIEJE ZATRZYMANI

0
92
views

Policjanci wydziału kryminalnego z Poddębic, zatrzymali dwóch sprawców licznych kradzieży z włamaniem do niezamieszkałych budynków. Część skradzionych rzeczy została odzyskana. Mężczyznom postawiono już zarzuty. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, badając sprawy kradzieży i włamań do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest powiązanych. Analiza zebranych materiałów pozwoliła na wytypowanie sprawców, tj. dwóch mieszkańców gminy Poddębice, w wieku 37 oraz 45 lat. 22 grudnia 2021 roku mężczyzn zatrzymano. Jechali oni pojazdem marki VW T4, który miał założone tablice rejestracyjne pochodzące od innych aut, a naklejka kontrolna na szybie czołowej była zasłonięta. W trakcie kontroli policjanci u jednego z mężczyzn ujawnili ponad 100 gramów środków odurzających. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina. Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli łom, nożyce do cięcia metalu, rękawiczki, latarki i kominiarkę. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych, odzyskano część skradzionych przedmiotów oraz motocykl. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych i pochodzenie skradzionych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków w znacznej ilości, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat więzienia.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

  • Odzyskane przedmioty.
  • Odzyskany motocykl.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ