Rusza budowa ronda w Balinie

0
142
views

DK 72 będzie bezpieczniejsza

Kierowców jadących drogą krajową 72 między Poddębicami i Uniejowem czekają zmiany w organizacji ruchu.

Rozpoczyna się budowa ronda w Balinie u zbiegu DK 72 z DW 473. Kierowcy jadący drogą krajową musza uzbroić się w cierpliwość. Na odcinku ok. 200 metrów na wysokości skrzyżowania ruch kierowany sygnalizacją świetlną, będzie odbywał się wahadłowo połową jezdni. W ramach robót zostanie wymieniona nawierzchnia, a w miejsce tradycyjnego skrzyżowania pojawi się rondo, które znacznie poprawi bezpieczeństwo. Dotychczas wlot drogi wojewódzkiej znajdował się na łuku drogi i włączał się w drogę krajową pod ostrym kątem, co znacznie ograniczało pole widzenia i powodowało wiele niebezpiecznych sytuacji. Rondo, które powstanie, uspokoi ruchu i pozwoli każdemu płynnie i bezpiecznie włączyć się do jazdy.

 

W czasie prowadzonych robót droga krajowa, mimo, że z ograniczeniami, będzie dostępna dla samochodów cały czas. Również przez cały okres prac będzie można z niej zjeżdżać na drogę wojewódzką 473. Inaczej będzie dla podróżujących tą drugą. Nie będzie możliwości włączenia się do ruchu na DK 72. W związku z tym wyznaczone zostały objazdy. Dla samochodów osobowych i ciężarowych do 3,5 tony z Krępy (DW 473) przez Lipnicę w kierunku na Niewiesz. Dla samochodów ciężarowych z Krępy do Porczyn drogą wojewódzką 473 i dalej DW 703 do Poddębic do drogi krajowej 72.

 

Inwestycja prowadzona jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, wykonawcą jest firma Strabag. Koszt przebudowy to nieco ponad 4,2 mln. Termin zakończenia prac wyznaczono na 31 lipca 2020 roku.

źródło: GDDKiA Oddział Łódź

 

 

 

 

Poprzedni artykułDOŻYNKI GMINY ZADZIM
Następny artykułPIŁKARSKI WEEKEND
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ