Obserwuj nas na Facebook

Rada Miejska w Uniejowie ma nowego przewodniczącego

Podczas 48. sesji Rady Miejskiej w Uniejowie, Mirosław Madajski – przewodniczący Rady Miejskiej ustąpił z pełnionej funkcji. Rada wybrała jednogłośnie nowego przewodniczącego.

Mirosław Madajski już trzecią kadencję piastuje urząd Radnego Rady Miejskiej w Uniejowie, a w 2018 stanął na jej czele jako przewodniczący. Rezygnację z pełnionej funkcji złożył po trzech latach od jej objęcia.

To był bardzo specyficzny czas, w dużej mierze determinowany pandemią (…) Ze wszystkich sił starałem się godzić pracę zawodową z funkcją przewodniczącego oraz z innymi społeczno-rodzinnymi sprawami. Starałem się godnie reprezentować radę i Gminę Uniejów podczas różnych spotkań, wyjazdów i innych uroczystości. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi, wysokiej radzie, pracownikom urzędu, wszystkim państwu, za bardzo dobrą współpracę, za mądry dialog oraz mieszkańcom, którzy w różnych miejscach i o różnych porach dnia wymieniali swoje uwagi – mówił Mirosław Madajski.

Za dotychczasową współpracę, w imieniu wszystkich zebranych podziękował burmistrz Józef Kaczmarek. Włodarz Uniejowa podkreślił, że była to praca wyjątkowo konsolidacyjna i kompromisowa.

Nowym przewodniczącym rady został Tomasz Wójcik, który był jedynym kandydatem. Nauczyciel z zawodu, z pasji historyk i społecznik jest członkiem Rady Miejskiej od 2002 r. Za jego wyborem zagłosowało jednogłośnie 12 obecnych na sesji radnych.

Chcę podziękować wysokiej radzie za zaufanie. Mam nadzieję, ze podołam wyzwaniom, które wysoka rada złożyła na moje barki. Liczę, i wiem, że tę pomoc od wysokiej rady dostanę. Jest to dla mnie powód, dla którego zgodziłem się kandydować. Przede wszystkim czuję się jednym z piętnastu radnych i to ten mandat jest tutaj najważniejszy. (…) Bardzo mi zależy na właściwej współpracy rady, pana burmistrza, urzędu, szefów jednostek organizacyjnych, państwa sołtysów, bo dobry samorząd jest jak dobry mechanizm, w którym każdy trybik obraca się we właściwym dla siebie czasie i we właściwy sposób. Jeśli miałbym znaleźć jakieś motto mojej pracy w roli przewodniczącego to będzie to kontynuacja pracy na rzecz naszej gminy, wszystkich jej mieszkańców i tych, którzy dobrze naszej gminie życzą – mówił Tomasz Wójcik.

A.Ow.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako