PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ W OBSZARZE ZABUDOWANYM O PONAD 100 KM/H – STRACIŁ UPRAWNIENIA

0
49
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu kierującemu pojazdem marki Dodge, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h. Sprawca wykroczenia otrzymał mandat karny 500 zł oraz 10 punktów karnych.

25 czerwca 2021 roku policjanci z „drogówki”, przeprowadzając pomiar prędkości w miejscowości Praga w gminie Poddębice, zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Dodge, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 107 km/h. Według obowiązujących przepisów, kierowcy dopuszczającemu się przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, policja obligatoryjnie zatrzymuje prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W ten sposób za popełnione wykroczenie 22-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego stracił swoje uprawnienia, dodatkowo otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków na drodze. Takie zdarzenia oraz powyższy przykład są wystarczającymi powodami, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów dotyczących m. in. ograniczeń prędkości.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ