Promocja zawodu przez profilaktykę i sport

0
80
views

Poddębiccy policjanci prezentują swój zawód nie tylko podczas zajęć w szkołach. Mundurowi uatrakcyjniają spotkania sportem, który wszystkim wychodzi na dobre. Wspólny wysiłek funkcjonariuszy i młodzieży, zachęca do regularnej pracy nad swoją kondycją, uczy zasad fair play oraz zagrzewa do zdrowej, sportowej rywalizacji.

12 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach odbyła się policyjna prelekcja. Takie spotkanie to dobra okazja do rozmów z uczniami o ich prawach, obowiązkach orazo tym, co chcieliby robić w przyszłości.
W pierwszej kolejności klasa wysłuchała informacji o odpowiedzialności karnej, w jakiś sytuacjach młodzież najczęściej nie przestrzega przepisów prawnych oraz jak postępować, aby nie mieć problemów w środowisku szkolnym.
Drugi temat dotyczył pracy w mundurze. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jak przebiega procedura rekrutacji w tej formacji oraz jakie warunki należy spełnić, a by podjąć pracę w Policji. Na zakończenie wizyty w szkolnej placówce, policjantka rozdała wszystkim tematyczne ulotki.

Promocja zawodu nie musi odbywać się jedynie w szkolnych ławkach. 11 lutego br. policjanci zagrali towarzyski mecz piłki nożnej z poddębicką młodzieżą na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Na tego rodzaju rozrywkę chętnych nie brakuje, a jak wiadomo, sport uczy dyscypliny, odpowiedzialności za swoje działania  oraz współpracy. Spędzanie wolnego czasu w takiej formie kształtuje pozytywne cechy charakteru zawodników oraz wszystkim wychodzi na zdrowie.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

  • policjantka opowiada uczniom o pracy w Policji
  • towarzyski mecz policjantów z młodzieżą

 

Truck & Bus

Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ramach działań będą sprawdzać w szczególności:

– stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków,
– czas pracy kierowców,
– sposób przewożenia osób i rzeczy.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

/KGP/

 

Przeciwko dyskryminacji i mowie nienawiści z poddębicką młodzieżą

olicjanci z Poddębic prowadzą cykl spotkań z młodzieżą na temat mowy nienawiści. Uczniowie usłyszeli skąd bierze się dyskryminacja i uprzedzenia oraz jak nie poddać się stereotypom. Kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi różniących się kolorem skóry, kulturą czy językiem to główny cel tematu.

10 lutego 2020 roku Zespół ds. Nieletnich i Patologii spotkał się z ósmoklasistami Szkoły Podstawowej w Poddębicach, aby uświadamiać  młodzież o źródłach problemu jakim jest mowa nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy wyznaniowych. Policjantka wyjaśniła podstawowe definicje przedmiotowych zagadnień oraz omówiła konsekwencje prawne, jakie może ponieść osoba niepełnoletnia, dopuszczająca się dyskryminacji lub hejtu w środowisku szkolnym. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, odpowiadając na pytania oraz dzieląc się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Dzisiejsza prelekcja poruszyła bardzo wrażliwą i jakże ważną tematykę dotyczącą dorastającej  młodzieży, która dzięki takim spotkaniom, w przyszłości, będzie miała możliwość podjęcia w pełni świadomych  i odpowiedzialnych zachowań  wobec innych osób.

 

  • policjantka omawia zagadnienia dotyczące dyskryminacji
  • policjantki omawiają odpowiedzialność karną osób nieletnich

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ