PROGNOZA POGODY. ZŁE WIEŚCI NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

0
47
views

Pogoda tygodniowa. Burze i opady nie odpuszczą

Kilka tygodni temu, kiedy susza z dnia na dzień się pogłębiała, szukaliśmy w prognozach deszczu. Teraz sytuacja całkowicie się odmieniła – w wielu miejscach od wielu dni mocno leje. Ostatnio na południu opady były na tyle mocne, że lokalne rzeki wystąpiły z brzegów. Nadchodzący tydzień raczej nie przyniesie stabilizacji w pogodzie – dalej ma często padać, ale w całej Polsce odczujemy wzrost temperatury.
Pogoda. Czasem słońce, częściej deszcz. Burze nadal nie odpuszczą

Pogoda. Czasem słońce, częściej deszcz. Burze nadal nie odpuszczą (modellzentrale.de)

Pogoda tygodniowa. Opady praktycznie każdego dnia

W poniedziałek jedynie na zachodzie powinno być pogodnie. Jeżeli chodzi o resztę kraju, musimy się liczyć z ryzykiem wystąpienia deszczu, a im dalej na wschód, tym rosnąć ma prawdopodobieństwo występowania burz. Niektóre znów przyniosą obfite opady do 50 mm, wiatr oraz grad.

We wtorek w całej Polsce słońce na zmianę z chmurami, przelotnym deszczem i burzami, ale na szczęście zjawiska będą słabsze. W środę i czwartek tym razem na północy nie zabraknie rozpogodzeń i nie powinno padać. Poza tym więcej chmur, deszczu i burz. Szczególnie w środę miejscami ponownie popada intensywnie. Według aktualnych wyliczeń modeli, głównie w województwach południowych.

Tymczasem pod koniec tygodnia pogoda stanie się „sprawiedliwa”. Noce i poranki w większości kraju upłyną ze stabilną pogodą, zaś w ciągu dnia przybywać ma chmur i burz z ulewami, silnym wiatrem i gradem.

Pogoda. Systematyczne ocieplenie

Ostatnio ciepłe masy powietrza ograniczały się głównie do wschodnich i północno-wschodnich regionów naszego kraju. W tym tygodniu ciepło za wszelką cenę będzie chciało objąć swoim zasięgiem cały kraj.

d1deg4w

Jeszcze do środy temperatura będzie umiarkowana – na zachodzie 23-27 st. C, poza tym między 20 a 25 st. C. Chłodniej jedynie pod deszczowymi chmurami, gdzieniegdzie nad morzem i w rejonach podgórskich – 15-19 st. C.

Natomiast od czwartku wyższe wartości temperatury zaznaczać będą się już wszędzie. W weekend na zachodzie kraju prognozujemy ok. 30 st. C. W głębi kraju termometry wskażą 25-28 st. C, na południu, gdzie burz ma być najwięcej – 23-25 st. C, a na Pogórzu Karpackim 20-22 st. C.

Ocieplenie w drugiej połowie tygodnia raczej nie potrwa zbyt długo. Istnieje spora szansa na to, że najpóźniej na początku lipca, po przejściu fali gwałtownych burz na chłodnym froncie atmosferycznym, znów zrobi się chłodniej. Na razie nie widać w prognozach dłuższego okresu bez opadów czy z upałami.

Arkadiusz Płachta, bloger pogodowy

źródło: wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ