Policjanci z Komendy Powiatowej w Poddębicach poszukują właścicieli dwóch rowerów, które zostały znalezione na terenie gminy Poddębice.
Rower typu damka koloru biało-czerwonego, został odnaleziony przy ulicy Kaliskiej w Poddębicach, natomiast drugi koloru zielonego w zaroślach przy drodze Poddębice-Tarnowa. Rowery nie były zabezpieczone w żaden sposób przed kradzieżą. W związku z tym, policjanci zabezpieczyli rowery na terenie jednostki. Właściciele mogą je odebrać w budynku poddębickiej komendy, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.
W tej sprawie można kontaktować się telefonicznie z Kierownikiem Dzielnicowych aspirant Bożeną Olejniczak, pod numerem telefonu 603-096-238.
sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Jak co roku, w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
Okres zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.
Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.
Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. I Ty możesz pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ►
Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.
Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!
(KGP)
Więcej tekstów na temat wychłodzeń:
-
KWP w Bydgoszczy
Policjanci z kcyńskiego komisariatu kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych -
KWP w Gorzowie:
Policjanci pomagają potrzebującym przetrwać zimę
Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Ty także reaguj i nie bądź obojętny! -
KWP we Wrocławiu:
Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem
-
KWP w Szczecinie:
Łobescy policjanci uratowali mężczyznę przed wyziębieniem -
KWP w Lublinie:
Policjanci uratowali 69-latka przed wychłodzeniem -
KWP w Krakowie:
Uwaga mróz ! Nie bądź obojętny na osoby zagrożone wychłodzeniem
źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/