POLICYJNE INFORMACJE

0
160
views

Zdarzenie drogowe w Turze

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Tur na terenie gminy Wartkowice.

15 lutego 2019 roku około godziny 1:00 w miejscowości Tur doszło do dachowania pojazdu marki Ford. Ze wstępnych ustaleń policjantów z KP w Uniejowie wynika, że kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w metalową barierę znajdującą się w pasie drogi. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo także ogrodzenie pobliskiej posesji. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, ruch odbywał się wahadłowo. Najprawdopodobniej, kierujący w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, w zw. z tym mężczyźnie  zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Policyjne działania na drodze 16-17 lutego br.

16 lutego 2019 roku policjanci na drogach powiatu poddębickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny Autobus” oraz „Alkohol i Narkotyki”. Ponadto przez cały weekend będzie trwała akcja „Prędkość”. Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

Głównym celem działań w dniach 16 i 17 lutego br. będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku  zapinania  pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego  niezgodnie z przepisami, zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdu. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać możliwość zatrzymania  uprawnień do kierowania.

Kierowco pamiętaj!

Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułRUSZYŁA BUDOWA BASENÓW
Następny artykułSPARINGOWY WEEKEND
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ