Obserwuj nas na Facebook

Zdarzenie drogowe w Turze

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Tur na terenie gminy Wartkowice.

15 lutego 2019 roku około godziny 1:00 w miejscowości Tur doszło do dachowania pojazdu marki Ford. Ze wstępnych ustaleń policjantów z KP w Uniejowie wynika, że kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w metalową barierę znajdującą się w pasie drogi. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo także ogrodzenie pobliskiej posesji. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, ruch odbywał się wahadłowo. Najprawdopodobniej, kierujący w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, w zw. z tym mężczyźnie  zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Policyjne działania na drodze 16-17 lutego br.

16 lutego 2019 roku policjanci na drogach powiatu poddębickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny Autobus” oraz „Alkohol i Narkotyki”. Ponadto przez cały weekend będzie trwała akcja „Prędkość”. Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

Głównym celem działań w dniach 16 i 17 lutego br. będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku  zapinania  pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego  niezgodnie z przepisami, zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdu. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać możliwość zatrzymania  uprawnień do kierowania.

Kierowco pamiętaj!

Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako