POLICJANTKA W CZASIE WOLNYM POMOGŁA KIEROWCY, OKAZAŁO SIĘ, ŻE BYŁ PIJANY

0
180
views

Policjantka z poddębickiej komendy st.post. Natalia Grzeszkiewicz w czasie wolnym od służby udzieliła pomocy kierującemu, który samochodem kia sportage wjechał do rowu. Mężczyzna znajdował się w stanie zagrożenia życia. Okazało się też, że był pijany.

28 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:30 st.post. Natalia Grzeszkiewicz, funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, w czasie wolnym od służby była świadkiem zdarzenia drogowego na terenie gminy Dalików w powiecie poddębickim. Kierujący pojazdem marki Kia Sportage wjechał do rowu. Policjantka postanowiła sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. W pojeździe znajdował się mężczyzna, który był przewieszony w pół przez drążek skrzyni biegów, miał siną twarz i był nieprzytomny. Funkcjonariuszka wyłączyła silnik samochodu i wyciągnęła poszkodowanego na zewnątrz. W trakcie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wyczuła od kierującego silną woń alkoholu. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność. Mundurowa o zdarzeniu poinformowała Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Następnie zabezpieczyła miejsce zdarzenia i kluczyki od pojazdu. Do czasu przyjazdu służb monitorowała stan zdrowia mężczyzny i uniemożliwiła mu ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wezwani na miejsce policjanci zbadali trzeźwość 59-latka. Okazało się, że miał w organizmie 2,82 promila alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Gratulujemy policjantce czujności i profesjonalizmu w działaniu.

Jednocześnie policjanci przypominają, że przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoką grzywną. Ponadto sprawca musi liczyć się również z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

 

ŚMIERTELNY WYPADEK W BIERNACICACH

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Biernacice w gminie Wartkowice. W wypadku śmierć poniósł 53-letni motocyklista. Apelujemy o ostrożność!

30 kwietnia około godziny 20:40 w miejscowości Biernacice w powiecie poddębickim doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierujący pojazdem marki Dodge Caliber nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu osobowego marki BMW 520, na skutek czego uderzył w tył tego pojazdu. Siła uderzenia była tak duża, że wyrzuciła BMW do przydrożnego rowu, natomiast pojazd marki Dodge zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym motocyklem marki BMW. W wyniku wypadku 53-letni kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu, a 21-letni kierujący Dodge’em został przewieziony do szpitala. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z poddębickiej komendy powiatowej.

/sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267/

  • miejsce wypadku drogowego, po prawej widoczne bmw stojące w rowie, po lewej rozbity motocykl lezący na poboczu. W tle wóz strażacki oraz czerwony parawan do oględzin
  • miejsce wypadku drogowego. po lewej radiowóz policyjny, po prawej rozbity dodge caliber, w tle wóz strażacki

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ