POLICJANCI I LEŚNICY NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI

0
7
views

Dzielnicowi wraz z leśnikami zaprosili najmłodszych na niecodzienną pogadankę. Spotkanie odbyło się w lesie. Mundurowi omawiali zasady bezpieczeństwa pośród jesiennych kolorów natury. Uczestnicy z uśmiechem na buzi pytali o kolejne prelekcje.

Policjanci i leśnicy z Poddębic połączyli siły. Dla mundurowych bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet. Tematem spotkania było poznawanie lasu, jego właściwości oraz uświadamianie przed konsekwencjami nieprzemyślanych zachowań wynikających z nieznajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa w tym niezwykłym miejscu. W przyszłości zaprocentuje to ograniczeniem tak bardzo zaangażowanych już służb ratunkowych na przykład w działania poszukiwawcze. Podczas drogi do lasu policjanci uczyli jak bezpiecznie przejść przez ulicę, na co zwrócić uwagę podczas jesiennych spacerów oraz dlaczego tak ważne są elementy odblaskowe.
Na trzecioklasistów z poddębickiej podstawówki czekało wiele atrakcji. Od zapoznania się ze sprzętem policyjnym i pracą policjanta, kończąc na opisaniu zachowań dzikich zwierząt, rozróżnianiu grzybów jadalnych oraz metodach orientacji w terenie w celu przyśpieszenia działania służb ratunkowych w przypadku zagrożenia. Dzieci dowiedziały się o współpracy policji ze służbami leśnymi, ale przede wszystkim poznały zasady bezpieczeństwa w tym pięknym, lecz często nieobliczalnym miejscu.

Więcej o bezpieczeństwie w lesie

https://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/64051,Bezpieczne-grzybobranie.html

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Poprzedni artykułJEST JUŻ DWÓCH LIDERÓW
Następny artykułProfilaktyka jodowa
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ