Pogoda. Ochłodzenie utrzyma się do środy. Poranki z przymrozkami. W czwartek nawet 22°C

Początek nowego tygodnia przyniósł duże, ale krótkotrwałe ochłodzenie. Na wschodzie Polski we wtorek może spaść przelotny śnieg, a nocami wystąpią przymrozki. Ociepli się od czwartku, wówczas na południu nawet 22°C.

Pogoda. Aktualna sytuacja baryczna

W nadchodzących dniach nad Skandynawią oraz Rosją będziemy mieć do czynienia z układami niżowymi, a od Północnego Atlantyku przez Wyspy Brytyjskie, kraje Europy Zachodniej, Południowej i Środkowej będą rozciągać się wyże, które zapewnią dobrą, słoneczną pogodę. Poza chwilowymi wyjątkami w czwartek, wciąż będą napływać do Polski chłodne masy arktycznego powietrza z północy.

We wtorek w nocy chłodny front będzie już poza granicami Polski. O poranku w całym kraju, z wyjątkiem wybrzeża i krańców południowo-wschodnich, będzie około zera, a przy gruncie mróz. Wczesnym popołudniem na termometrach od 6-7°C na Pomorzu, na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie. 8°C na Ziemi Łódzkiej, na Górnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. 11°C na zachodzie. Na Pomorzu, w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku do końca dnia sporo słońca. Najwięcej szans na przelotne opady deszczu po południu pojawi się na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Pogoda. Środa nieco cieplejsza, nawet 16°C na zachodzie

W środę na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz na północy Mazowsza będzie więcej chmur i miejscami pojawią się opady deszczu. Od Szczecina po Wrocław, na Ziemi Łódzkiej, w pasie od Wrocławia po Kraków wpływ na pogodną aurę będzie miał wyż znad Niemiec, więc tutaj słońca nie zabraknie. Po południu na termometrach zobaczymy od 6°C na północnym wschodzie, 10-12°C na Pomorzu Gdańskim, w centrum, na Mazowszu, w Górach Świętokrzyskich, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Opolszczyźnie. Do 13-15°C na zachodzie oraz 16°C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Eksplozja ciepła. W czwartek nawet ponad 20°C

W czwartek od 12°C na Pomorzu Zachodnim i wzdłuż wybrzeża. 14°C na Kujawach, Warmii i Mazurach, Podlasiu. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – nawet 22°C. Przez cały dzień zachmurzenie małe i bardzo dużo chwil ze słońcem. W piątek i w weekend należy spodziewać się suchej i pogodnej aury. Na termometrach od 8-9°C na północy, do 12-14°C na zachodzie i południu Polski.

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS