Pogoda na weekend. Zmiana w prognozach. Większe ryzyko burz

0
18
views
Ostatnie dni są w Polsce wyraźnie chłodniejsze. Temperatura w dzień oscyluje w okolicach 18-23 st. C., a nocami spada nawet poniżej 10 st. C. Niższym wartościom na termometrach towarzyszy spokojniejsza pogoda, bez burz i tylko lokalnie z przelotnym deszczem. Koniec tygodnia przynosi jednak zmiany – temperatura pójdzie w górę, zbliżając się na chwilę do 30 st. C., ale wraz z ociepleniem, wrócą burze.
Pogoda. Koniec tygodnia cieplejszy, ale z większym ryzykiem burz (wxcharts.com/twitter,com/screen)

Pogoda. Koniec tygodnia cieplejszy, ale z większym ryzykiem burz (wxcharts.com/twitter,com/screen)

Rozpogodzenia na zmianę z chmurami

Przybędzie opadów i burz. W piątek po południu deszcz spadnie na Pomorzu, a na południu lokalnie zagrzmi. W sobotę przelotnie pokropić może w zasadzie wszędzie, ale z największym prawdopodobieństwem w pasie od Podlasia po Podkarpacie, Małopolskę i obszary górskie, gdzie dodatkowo znowu zagrzmi.

Zobacz też: Plany Kaczyńskiego i 17 województwo. Zgorzelski: możliwe wybory jesienią

Zarówno piątkowe, jak i sobotnie burze, nie powinny być na szczęście bardzo gwałtowne. W czasie ich trwania prognozujemy miejscami ulewne opady do 10-20 mm, porywy wiatru do 60-70 km/h, a w najbardziej rozwiniętych komórkach również drobny grad.

Pogoda. Uważajmy w niedzielę

Jeszcze więcej dynamizmu w aurze czeka nas w niedzielę. Tego dnia padać nie powinno tylko w wąskim pasie od Opolszczyzny po Mazury. Na wschód od tego pasa rozwiną się burze termiczne, a na zachód – opady i burze związane z wejściem frontu atmosferycznego.

Niewykluczone, że tego dnia burze okażą się nieco silniejsze niż w poprzednich dniach – z opadami do 25 mm, wiatrem do 70-80 km/h oraz gradem o średnicy 2 cm.

Zmiana w prognozach. Zrobi się gorąco

Z każdym kolejnym dniem spodziewamy się stopniowego wzrostu temperatury. Już w piątek na zachodzie temperatura wzrośnie nawet do 27-28 st. C. Poza tym ma być nieco chłodniej – od 23 do 26 st. C., jedynie w Zakopanem, w Bieszczadach i na Suwalszczyźnie 21-22 st. C.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

W sobotę w większości kraju temperatura nie ulegnie większym zmianom, gdyż będzie 25-27 st. C. Tylko na północy i u podnóża gór zapowiadamy nieco niższe wartości. Do najchłodniejszych miast należeć mają te położone nad morzem, ponieważ na chwilę powróci bryza morska – słupki rtęci zatrzymają się tam na ok. 20 st. C. Tymczasem w niedzielę, poza Pogórzem Karpackim, gdzie temperatura maksymalna wyniesie 22-24 st. C., prognozujemy 25-29 st. C.

Także poranki w weekend zapiszą się nieco cieplej, przeważnie z wartościami od 12 do 15 st. C, tylko w miejscowościach podgórskich ok. 10-11 st. C.

źródło:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ