PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

0
15
views

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych podsumowali przeprowadzoną 10i 11 oraz 14 listopada 2021roku na drogach województwa łódzkiego akcję „Prędkość”. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Pomimo wielokrotnych apeli policjantów nadal wielu kierujących za mocno wciska pedał gazu, a jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Na terenie województwa łódzkiego policjanci skontrolowali 946 pojazdów. W 713 przypadkach kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 24 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ujawnili 200 innych wykroczeń w ruchu drogowym min: przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojazdach, a także stan techniczny pojazdów. Karali mandatami również tych kierujących którzy swoją jazdą stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego

Ponownie przypominamy że, jesień to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Szybko zapadający zmrok, spadek temperatury i duża zmienność pogody powinna być dla kierowcy znakiem że musi swoją prędkość i technikę jazdy dostosować się do zmiennych warunków.

Policjanci apelują !

Kierujmy się rozwagą , a także życzliwością na drodze. Przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości.

/asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi/

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ