Podsumowanie działań „Majówka 2023”

0
23
views

Poddębiccy policjanci podsumowali akcję trwającą od 28 kwietnia do 3 maja. Mundurowi w tym czasie czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz podczas imprez plenerowych. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole zwracając uwagę, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny podjazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy.

Podczas tegorocznej majówki na drogach powiatu poddębickiego było bezpiecznie. W trakcie trwania akcji nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, w tym czasie doszło do 7 niegroźnych zdarzeń drogowych. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 180 kierujących oraz przeprowadzili 95 kontroli pojazdów. Funkcjonariusze pojawiali się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie kontrolowali przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Do poddębickiej jednostki wpłynęło 75 zgłoszeń dotyczących różnych interwencji na terenie powiatu. Ponadto, mundurowi podczas imprez plenerowych promowali zawód policjanta w Poddębicach. Osoby zainteresowane miały możliwość poznać procedurę naboru do służby w mundurze oraz warunki pracy.

Pamiętajmy,  że wolny, beztroski czas nie zwalania nas z odpowiedzialności, a bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą Mojej Komendy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce od 2016 roku. Narzędzie sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Pamiętajmy, że jednym z celów Policji jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń bezpieczeństwa, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania. Ponadto, KMZB wykorzystuje informacje uzyskane na podstawie własnych ustaleń, czyli m.in. poprzez wykorzystanie statystyk policyjnych, informacji uzyskanych od podmiotów poza policyjnych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej.

Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  •     poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
  •     dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo,
  •     platforma wymiany informacji o zagrożeniach.

Nie możemy zapominać o tym, że bardzo często to od nas zależy, czy i jak szybko, zostanie wyeliminowane zagrożenie. Bardzo cieszy nas fakt, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest co raz bardziej popularna i że mieszkańcy powiatu raciborskiego chętnie z niej korzystają. Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a naniesienie zagrożenia jest proste i intuicyjne. Dlatego zachęcamy do korzystania z KMZB przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

ZAPAMIĘTAJ, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Drugim z narzędzi, które ułatwia kontakt z Policją jest aplikacja Moja Komenda. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można się skontaktować ze swoim dzielnicowym. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Moja Komenda zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów, rewirów dzielnicowych i posterunków w Polsce. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, aby wskazała trasę do najbliższej jednostki Policji. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnym wybranej komendy.

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ