PODDĘBICE PROMOWAŁY SIĘ W „SERCU ŁODZI”

0
31
views

Na zaproszenie Zarządu Widzewa Łódź, Poddębice wspólnie ze Skierniewicami, Łowiczem i Andrespolem prezentowały walory swojego regionu przed meczem ligowym łódzkiej drużyny z GKS Katowice.

Na stoisku Poddębic furorę robiła Orkiestra Dęta Poddębice, wóz strażacki oraz smaczny tort w widzewskich barwach.

– Każda forma promocji jest dobra, by pokazać co mamy do zaoferowania. Najwięcej pytań dotyczyło Ogrodu Zmysłów, Pijalni Wód Termalnych, Zoo Safari Borysew, a przede wszystkim wód termalnych i ich wykorzystania – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

 

INFORMACJA

Gmina Poddębice uprzejmie informuje, iż w związku z otrzymaną wiadomością ze Starostwa Powiatowego w Poddębicach, następuje zmiana siedziby kwalifikacji wojskowej, która odbędzie się w budynku Przychodni Wielospecjalistycznej przy ul. Mickiewicza 16 w Poddębicach.

 

INFORMACJA WS. DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW (CEEB)

Zgodnie z informacją Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego od 1 lipca 2021 r. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.
Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić trzeba posiadać profil zaufany, podpis elektroniczny albo e-dowód. Deklaracja jest dostępna na stronie www.zone.gunb.gov.pl .

Osoby, które nie mogą skorzystać z formy elektronicznej, deklarację w wersji papierowej mogą złożyć osobiście lub wysłać listem do Urzędu Miejskiego w Poddębicach na adres: 99-200 Poddębice, ul. Łódzka 17/21. Szczegółowych informacji udziela Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska – numer tel. 43 8710745.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Jeżeli budynek posiada źródło ciepła i spalania paliw kiedykolwiek uruchomione przed 1 lipca 2021 r.  czas na złożenie deklaracji to 12 miesięcy licząc od 01.07.2021r. Natomiast jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie uruchomione po 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

Więcej informacji, dotyczących utworzenia i funkcjonowania CEEB znajduje się na stronie internetowej Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego (https://www.gunb.gov.pl).

Przed przystąpieniem do wypełniania deklaracji zachęcamy do zapoznania się z sekcją „Najczęściej zadawane pytania” https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Dokumenty do pobrania:
1) Formularz A
2) Formularz B

 

OTWARCIE DROGI MAŁE-GOLICE

Droga z Małego do Golic została oddana do użytku. Odcinek liczący półtora kilometra jest kolejnym, który w tym roku zmienił nawierzchnię z gruntowej na asfaltową.

– Ta droga jest bardzo ważna, bo łączy się z trasą wojewódzką nr 703. Dzięki utwardzeniu traktu łatwiejszy staje się dojazd służb ratowniczych. Z kolei mieszkańcy bezpieczniej i w lepszych warunkach mogą dojechać do pracy, czy szkoły. Warto dodać, że  rozwija się tu budownictwo jednorodzinne – informuje Bogumił Jóźwiak, radny Rady Miejskiej w Poddębicach.

Nowa nawierzchnia ma też ogromne znaczenie dla rolników z obu sołectw. – Posiadamy dziś coraz nowsze maszyny i sprzęt rolniczy, więc droga pomaga sprawniej dotrzeć do pól – dodaje sołtys Władysław Prośniak.

W ramach gminnego zadania poza powstaniem jezdni przeprowadzono prace teletechniczne, przebudowano skrzyżowania z drogami gminnymi, powstały pobocza i zjazdy do posesji. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

Przedsięwzięcie o wartości 886 tys. zł w całości zostało sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

– Budowa drogi stanowi kontynuację inwestycji, którą kilka lat temu Poddębice wykonały wspólnie z Gminą Wartkowice na odcinku Tarnowa-Nowa Wieś. Ponadto należy podkreślić, że w tym roku nasz samorząd realizuje rekordową ilość przedsięwzięć drogowych. Odcinek z Małego do Golic jest kolejnym, który z gruntowego zmienił się w asfaltowy – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Trakt prowadzi do odrestaurowanego pałacu w Golicach, w którym odbywają się zabiegi rehabilitacyjne oraz turnusy pomagające wrócić do sprawności fizycznej. W sąsiedztwie funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne.

Nowo otwarta droga stanowi także dobrą trasę rowerową. Podczas uroczystego otwarcia przetestowali ją członkowie Poddębickiego Klubu Rowerowe EPD.

To nie koniec ofensywy drogowej Gminy.

– Obecnie prowadzimy prace przy budowie ul. Młynarskiej, Brzozowej, Sosnowej, Klonowej w Poddębicach oraz w Kolonii Byczyna przy drodze „termalnej” – mówi Zastępca Burmistrza Paweł Plewiński.

źródło: Gmina Poddębice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ