Piknik mundurowy nad Jeziorskiem

0
163
views

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z Urzędem Gminy w Pęczniewie zorganizowali piknik dla dzieci i młodzieży na rzecz bezpieczeństwa podczas wakacji. Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci a także grupa miłośników jednośladów zapewniła moc atrakcji wszystkim uczestnikom letniej imprezy.

7 czerwca 2019 roku nad Jeziorskiem w Pęczniewie odbyły się działania profilaktyczne pod hasłem „Piknik Mundurowy – Bezpieczne Wakacje 2019”. Tego upalnego dnia  dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie, a także  okoliczni mieszkańcy mieli okazję poznać tajniki pracy służb mundurowych z terenu powiatu. Poddębiccy policjanci zaprezentowali pokaz posłuszeństwa psa służbowego Xambo oraz przeprowadzili prelekcję na temat  zasadach bezpieczeństwa o których warto pamiętać podczas wakacji. Pod niebieskim namiotem można było także zasięgnąć informacji o rekrutacji do służby, gdzie przedstawiciele Zespołu Kard i Szkolenia odpowiadali na wszystkie pytania związane z naborem do Policji. Dodatkowo odbył się tam finał konkursu plastycznego pn.: ”Moje Bezpieczne wakacje”. Uczniowie z  SP w Pęczniewie oraz Brzegu wygrali atrakcyjne nagrody, które osobiście wręczył  Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach. Każdy kto podszedł do policyjnego stoiska, nie odszedł z pustymi rękami. Słodycze, balony oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy w Pęczniewie cieszyły się nieustannym zainteresowaniem najmłodszych. Młodzież z podstawówki miała okazję przećwiczyć algorytm udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem Zespołu Pogotowia Ratunkowego z PCZ w Poddębicach. Natomiast funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach prezentowali sprzęt służbowy oraz przypominali o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie na chwilę mogli wcielić  się w rolę strażaka i sprawdzić ile wysiłku trzeba włożyć, aby ugasić prowizoryczny pożar. Zainteresowani mieli możliwość wejść do pojazdów służbowych oraz zapoznać się z zadaniami poszczególnych służb. Dla miłośników jednośladów także nie zabrakło atrakcji. 140 osobowa grupa motocyklistów ORM-ot zrzeszająca mundurowych oraz osoby związane z mundurem z całej Polski tym razem przyjechała do Pęczniewa. Niekończąca się kolumna motocykli przemieszczająca się drogami powiatu poddębickiego wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród uczestników. Rajd  jak co roku  miał cel charytatywny na rzecz pomocy chorym dzieciom. Tym razem motocykliści pomagali małej Liliance – córce funkcjonariusza Służby Więziennej Zakładu Karnego w Herbach. Organizatorzy Odlotowego Rajdu Motocyklowego na zakończenie pikniku podziękowali wszystkim za miłe przyjęcie tak licznej grupy na terenie gminy Pęczniew. Najmłodsi w ramach podziękowań otrzymali drobne upominki oraz słodycze i tym miłym akcentem zakończono działania profilaktyczne nad Jeziorskiem.

  • radiowóz zabezpiecza przejazd grupy motocyklistów  - Odlotowy Rajd Motocyklowy
  • dzieci bawią się balonami podczas pikniku nad Jeziorskiem w Pęczniewie
  • Finał konkursu plastycznego, policjanci z KPP w Poddębicach wyczytują zwycięzców(uczniów SP w Pęczniewie)  - impreza plenerowa pod namiotem policyjnym.
  • motocykliści parkują motocykle po długiej podróży
  • ratownik medyczny uczy zainteresowanych pierwszej pomocy
  • strażacy opowiadają dzieciom sprzęcie służbowym
  • Wójt Gminy Pęczniew rozdaje odblaski uczestnikom pikniku
  • Przewodnik psa służbowego Xambo prezentuje pokaz posłuszeństwa

 

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ