Pijany kierowca bez uprawnień „wpadł” podczas kontroli drogowej

0
24
views

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze 55-latek nie miał uprawnień do kierowania autem. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

16 kwietnia 2023 roku na terenie gminy Wartkowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Saaba. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości, okazało się że mieszkaniec gminy Uniejów prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie ustalili, że 55-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie przed sądem.

Apelujemy o rozsądek, za kierownicę wsiadajmy tylko trzeźwi! W przeciwnym razie stwarzamy ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

Policja prowadzi poszukiwania za osobą zaginioną

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach prowadzą poszukiwania za zaginionym Krzysztofem Włodarczykiem. Mężczyzna ostatni raz widziany był 14 kwietnia 2023 roku w Łodzi przy ulicy Sienkiewicza. Do tej pory nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Każda osoba posiadająca informacje o jego aktualnym miejscu pobytu, mogące przyczynić się do jego odnalezienia, proszona jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Poddębicach pod nr tel. 47 845-22-11.

Rysopis: wzrost 188 cm, włosy krótkie koloru ciemnego, szczupłej budowy ciała, oczy niebieskie. Cechy szczególne: niewielkie rozcięcie na czole oraz brak górnej części palca wskazującego lewej ręki.

Mężczyzna w wieku 53 lat, w dniu zaginięcia ubrany był w ciemną kurtkę/kożuch, czarną czapkę, brązową bluzę ,grafitowe spodnie robocze z kieszeniami, czarne buty robocze.

Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę o zaginięciu lub miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach tel. 47 845-22-11 lub pod numer alarmowy 112.

 

mł.asp.Sylwia Kaźmierczak

 

Dostałeś MMS o zapisaniu się do usługi erotycznej? To próba oszustwa

Przestępcy wysyłają wiadomości MMS z informacją o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych. Jest to oszustwo, które prowadzi do kradzieży naszych pieniędzy.

Wiadomość zaczyna się od MMS-a, wedle którego adresat ma włączony serwis zdjęć erotycznych. Z treści wiadomości możemy odczytać, że odbiorca wiadomości będzie otrzymywał zdjęcia erotyczne na telefon. Dalsza część informacji zawiera instrukcję jak należy zrezygnować z usługi. W tym celu należy wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na wskazany we wiadomości numer. Wysłanie takiej wiadomości spowoduje uszczuplenie naszego konta o kwotę przeszło 11 zł.

Stworzona przez przestępców wiadomość tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której w rzeczywistości nigdy nie aktywowali.

Pamiętajmy, że każda forma korespondencji, każda wysłana wiadomość na podany numer będzie pomniejszała nasze konto o wskazaną w treści wiadomości kwotę środków pieniężnych.

Jeśli dostałeś informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium i nic na ten temat nie wiesz, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o daną kwestię konsultanta. Dla bezpieczeństwa, możesz poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową. Dodatkowo zapoznaj się z regulaminem świdczenia tej usługi. Powinny być w nim zawarte postanowienia jak z niej zrezygnować.

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ