PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ

0
66
views

Policjanci z drogówki wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Amator jazdy na „podwójnym gazie” miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

15 kwietnia 2022 roku o godzinie 16:20, funkcjonariusze z poddębickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Volkswagen Passat. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie jest jednym ze zjawisk, które w znacznym stopniu wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdą sytuację, kiedy sposób jazdy innego kierującego wzbudza nasze podejrzenie, powinniśmy zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ