Ostatnia szansa

0
24
views

 

 

 

 

 

2 maja (WTOREK) godz. 21:30 BAHAMA

POLSKA – TAHITI

Transmisja: TVP SPORT i Eurosport

Reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej we wtorek rozegra swój ostatni mecz w fazie grupowej mistrzostw świata. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Tahiti, czyli aktualny wicemistrz świata. Mimo dwóch porażek Polacy wciąż mają szanse na awans. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30 czasu polskiego.

Reprezentacja Polski bardzo źle rozpoczęła mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni źle znieśli warunki panujące na Bahamach i w pierwszym meczu zaprezentowali się bardzo słabo. Przeciwko Japonii groźni byli jedynie ze stałych fragmentów gry. To właśnie z rzutów wolnych dwie bramki zdobył Bogusław Saganowski, a jedną dołożył Jakub Jesionowski. Te gole oraz samobójcze trafienie Japończyka złożyły się na porażkę 4:9, która znacząco skomplikowała sytuację Polaków.

W drugim meczu rywalem podopiecznych Marcina Stanisławskiego była Brazylia. Canarinhos to najbardziej utytułowany zespół w historii tej dyscypliny sportu. Polacy zaprezentowali się jednak dużo lepiej niż w pierwszym meczu i w pierwszej oraz trzeciej tercji grali jak równy z równym ze światowym hegemonem.

Mimo naprawdę dobrej gry Biało-Czerwonym nie udało się odnieść zwycięstwa. Dwa trafienia Jesionowskiego i tyle samo bramek Saganowskiego były zbyt słabym wynikiem. Brazylijczycy zdobyli trzy gole więcej i ostatecznie wygrali 7:4, odnosząc swoje drugie zwycięstwo na tym turnieju.

Na szczęście tego samego dnia zwycięstwo odniosła reprezentacja Tahiti. Aktualni wicemistrzowie świata w pierwszym meczu przegrali 1:4 z Brazylią, ale w drugiej kolejce po zaciętym meczu ograli Japonię 4:3. Ten wynik sprawił, że Polacy mimo dwóch porażek wciąż liczą się w walce o awans.

Nie będzie to jednak proste zadanie. Biało-Czerwoni muszą pokonać w bezpośrednim pojedynku reprezentację Tahiti i to różnicą co najmniej dziewięciu bramek. Do tej pory Tahiti na mundialu straciło siedem goli. Ekipa z Oceanii jako jedyna, obok gospodarzy, nie musiała się kwalifikować na tę imprezę. Została bowiem wybrana jako reprezentant kontynentu przez OFC. Drugi warunek nie zależy już od Polaków. Chodzi w nim o to, aby Japonia przegrała z Brazylią.

Spotkanie Tahiti – Polska zostało zaplanowane na wtorek, 2 maja. Mecz w stolicy Bahamów, Nassau, odbędzie się o godzinie 21:30 czasu polskiego.

źródło: onet.pl

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ