ODBLASKI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY WARTKOWICE

0
28
views

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Wartkowicach wspólnie z Wójtem Gminy zadbała o bezpieczeństwo mieszkańców. Od 1 października w ramach „Świeć przykładem” odblaski rozdawane pieszym i rowerzystom na terenie gminy mają przypominać i uświadamiać o potrzebie korzystania z takich elementów oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze w okresie jesienno-zimowym.

Jesień. Dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Na nieoświetlonej drodze pieszy, który ma na sobie ubrania w ciemnych kolorach jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych pięciokrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Bycie bezpiecznym równa się też bycie widocznym!

Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków tj. z przodu i z tyłu.

Bądź widoczny – nie zasłaniaj!

Sprawdź czy elementy odblaskowe nie są zasłonięte np. przez szalik, torbę czy plecak.

Kochasz? Zadbaj o bezpieczeństwo!

Zadbaj, aby Twoi bliscy byli widoczni na drodze i używali elementów odblaskowych.

sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ