OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

0
50
views

Jechał całą szerokością drogi. Miał ponad 1,8 promila. Dzięki reakcji świadka, nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 28 maja o godzinie 16:00 na terenie gminy Wartkowice. Świadek zareagował na widok poruszającego się „zygzakiem” kierującego samochodem marki VW Polo. Mężczyzna po zatrzymaniu „podejrzanego” pojazdu, wyczuł od kierowcy alkohol. Szybko zabezpieczył kluczyki, aby ten nie odjechał. Wezwał policję. Funkcjonariusze wykonali badanie stanu trzeźwości, okazało się, że 71-latek ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku, dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii na drodze.
Warto po raz kolejny podkreślić, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna  Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to do czasu przyjazdu policji. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na takie sytuacje.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Poprzedni artykułTYLKO SAZAN ZWYCIĘSKI
Następny artykułDWÓCH LIDERÓW W FOTELU
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ