NOWY VOLKSWAGEN T6 TRAFIŁ DO UNIEJOWSKICH POLICJANTÓW

0
17
views

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Uniejowie otrzymali nowy oznakowany radiowóz marki Volkswagen T6. Furgon będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w codziennej służbie patrolowej oraz do przewożenia osób zatrzymanych.

Zakup radiowozu o wartości ponad 200.000 złotych został całkowicie sfinansowany ze środków policji. Auto przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Samochód jest wyposażony w turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2.0 litrów i mocy 150 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. W pojeździe służbę może pełnić pięciu policjantów. Ponadto w tylnej części znajduje się przedział dla dwóch osób zatrzymanych. Nowością w oznakowaniu radiowozu jest hasło „Pomagamy i Chronimy” umieszczone wokół gwiazdy policyjnej znajdującej się na drzwiach radiowozu. Policjanci w powiecie poddębickim codziennie podejmują kilkadziesiąt interwencji. W każdej chwili są gotowi, aby nieść pomoc mieszkańcom. Nowoczesny sprzęt transportowy znacząco usprawni ich służbę.

 

 

  • Na zdjęciu radiowóz oznakowany w tle budynek, drzewa i krzewy.
  • Na zdjęciu radiowóz oznakowany w tle budynek, ogrodzenie drzewa i krzewy.
  • Na zdjęciu radiowóz oznakowany w tle budynek, ogrodzenie drzewa i krzewy.

 

 

DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE NA DRODZE

To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.

Prowadzone działania mają na celu:

  • promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególnych uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy (np. drogi dla rowerów, chodnika, pobocza, właściwej strony jezdni, pasa ruchu),
  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego,
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym respektowanie praw osób z niepełnosprawnością.

Policjanci przez cały czas trwania przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowców uczulamy, że na drodze jednym z ważniejszych obowiązków jest stosowanie się do ograniczeń prędkości, a także respektowanie praw innych uczestników ruchu. Natomiast pieszym oraz kierującym jednośladami, także hulajnogami elektrycznymi i urządzeniami transportu osobistego, przypominamy, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, najbardziej narażonymi na dotkliwe skutki wypadków drogowych.

Bądźmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także życzliwi i wyrozumiali.

Pamiętajmy! Dla każdego jest miejsce na drodze.

 

BRD KGP

 

POLICJANCI PODSUMOWALI CZERWCOWY WEEKEND – BOŻE CIAŁO 2021

Od środy 2 do niedzieli 6 czerwca 2021 roku policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa, a poprzedziła te działania ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” przeprowadzona 2 czerwca 2021.

Policjanci biorący udział w działaniach pełnili służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku.  Zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, kontrolowali, czy wszyscy używali pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni byli najmłodsi pasażerowie. Funkcjonariusze zwracali uwagę także na pieszych i rowerzystów. Sprawdzali stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku oraz bagażu. W sposób szczególny policjanci  przyglądali się jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca 2021 roku. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu ale również czy piesi stosowali się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię. Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci czujnym okiem przyglądali się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze. Warto tu przypomnieć ogólnie znane hasło skierowane do kierujących samochodami, które brzmi: „…patrz w lusterka, motocykle są wszędzie…”

W ciągu pięciu dni działań, czyli  od 2 do 6 czerwca 2021 roku,  na terenie województwa łódzkiego doszło do 36 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 43 zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 109 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania podczas długiego weekendu czerwcowego w roku 2020 policjanci w województwie łódzkim odnotowali 35 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 35 zostało rannych. Policjanci ujawnili wówczas 122 nietrzeźwych kierujących.

 

KAMPANIA „STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW”

Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaką może być włamanie. Właśnie dlatego Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Zdaniem psychologów ofiary włamań doświadczają stanów lękowych, cierpią na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż utrata kosztowności. Dlatego kraje europejskie, zjednoczone w EUCPN i EUROPOLU, połączyły siły w ramach kampanii „Stop włamaniom do domów”. Celem kampanii jest przypomnienie obywatelom kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia ich dobytku, mieszkania czy domu.

Nie dajmy szans włamywaczom!

Przed wyjazdem na urlop poprośmy sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.

Pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.

Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Choć zabezpieczenie może być kosztowne, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.

Pamiętajmy, aby zawsze zabezpieczać dom przed wyjazdem. Niespodzianki na urlopie – TYLKO pozytywne!

(Biuro Prewencji KGP)

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ