Nowa uchwała w sprawie licencji trenerów

0
28
views

 

 

 

 

Na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjęto nową uchwałę dotyczącą licencjonowania trenerów. Przyjęto w niej między innymi m.in. zmianę okresu, przez który asystent może prowadzić drużynę w zastępstwie za pierwszego szkoleniowca. To nie jedyna ważna zmiana.

Wcześniej asystent, posiadający licencję o stopień niższą niż wymagana w danej lidze, mógł pracować jako pierwszy szkoleniowiec przez dziesięć dni. Teraz limit ten będzie wynosić trzy mecze.

Wśród zmian, które znalazły się w uchwale, jest także zniesienie opłat za wydawanie i przedłużenie licencji UEFA PRO, UEFA Elite Youth A, UEFA A, UEFA Goalkeeper A oraz UEFA Futsal B. – Dążymy do tego, by było jak najwięcej trenerów z najwyższymi kwalifikacjami, stąd taka decyzja – tłumaczy Dariusz Pasieka zajmujący się zespołem Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN.

Uproszczone zostały także procedury w przypadku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej drużyny prowadzonej przez trenera, który nie ma uprawnień do prowadzenia zespołu na danym szczeblu. Wcześniej szkoleniowiec musiał występować o licencję warunkową, a teraz za zgodą PZPN lub swojego okręgowego związku będzie mógł prowadzić zespół na podstawie posiadanej dotychczas licencji.

źródło: PZPN

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułCzar wspomnień
Następny artykułNasi już na Bahama
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ