NIETRZEŹWY KIERUJĄCY WYELIMINOWANY Z RUCHU

0
43
views

Poddębiccy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Amator jazdy na „podwójnym gazie” miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 43-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

31 grudnia 2021 roku przed godziną 23, funkcjonariusze z poddębickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  pojazd marki Seat Arosa. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz 43-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ