Nietrzeźwa kobieta wiozła swoje dziecko

0
97
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali 37-latkę, która kierowała samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna kobieta wiozła swoją 9-letnią córkę. Teraz o jej losie zadecyduje sąd.

8 września 2019 roku o godzinie 23:00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem osobowym. Podczas rozmowy z kobietą wyczuli woń alkoholu. Mundurowi niezwłocznie podjęli interwencję. Podczas badania na trzeźwość okazało się, że 37-letnia mieszkanka powiatu poddębickiego miała w organizmie ponad 2,5  promila alkoholu w organizmie. Wraz z kobietą autem podróżowała jej 9-letnia córka. Ponadto, podczas kontroli okazało się, iż samochód nie posiadał aktualnej polisy OC oraz ważnych badań technicznych. Dziecko  zostało przekazane pod opiekę babci, a kobiecie zatrzymano prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz poinformowano Fundusz Gwarancyjny. O dalszym losie nieodpowiedzialnej kierującej zadecyduje sąd.

Policja apeluje!

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy. Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu czy motocykla. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne, niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

 

Dożynkowy piknik w policyjnej asyście

„Zostań jednym z nas” tak brzmiało hasło przewodnie poddębickich funkcjonariuszy uczestniczących w dożynkowych uroczystościach w Wartkowicach. Promocja zawodu policjanta oraz wspólne świętowanie 100. rocznicy powstania państwowej Policji cieszyły się zainteresowaniem uczestników powiatowej imprezy.

8 września 2019 roku festiwal folklorystyczny powiatu poddębickiego, który odbył się na terenie boiska  w Wartkowicach zgromadził w jednym miejscu  wiele różnych instytucji, lokalnych organizacji, przedsiębiorców oraz zwolenników regionalnych przysmaków. Tradycyjne korowody, występy zespołów, konkursy, zabawy, kolorowe stoiska z rękodziełami przyciągnęły tłumy zainteresowanych.
Pod niebieskim namiotem także nie brakowało osób, które z zaciekawieniem wysłuchały informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji. Najmłodsi zapoznali się z zasadami poruszania się po drodze, profilaktyką uzależnień oraz prawidłowymi zachowaniami wobec nieznajomych. Mundurowi rozdawali odblaskowe opaski przypominając  o bezpieczeństwie osób poruszających się po zmierzchu, dodatkowo wręczali naklejki z logo 100. rocznicy powstania państwowej Policji.
Każdy uczestnik miał możliwość poznać dzielnicowego, który z zaangażowaniem wyjaśniał założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Liczba odwiedzających policyjne stanowisko podczas VIII Dożynek Powiatu Poddębickiego, świadczy  o zainteresowaniu pracą w mundurze oraz szeroko pojętą profilaktyką społeczną.

 

  • Dzieci podeszły do policyjnego stoiska na dożynkach w Wartkowicach.
  • odblaski z naklejką logo 100.rocznicy powstania państwowej Policji
  • Młodzież zainteresowana pracą w Policji podeszła do stoiska z ulotkami.
  • Komendant z KP w Uniejowie wręcza dziecku odblaski.
  • Ludzie z zainteresowaniem podeszli do policyjnego namiotu.
  • Pracownik kadr z KPP w Poddębicach  robi dziewczynce odbicie linii papilarnych palca.

 

Amatorzy wodnego sprzętu w rękach policji

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego z KPP w Poddębicach oraz KWP w Łodzi doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży skutera wodnego oraz przyczepki do jego transportu. Funkcjonariusze przekazali właścicielowi odzyskany sprzęt. Teraz przestępczej parze grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia br.  w miejscowości Uniejów. Z  terenu ogrodzonej posesji nieznani sprawcy dokonali kradzieży skutera wodnego oraz przyczepki do jego transportuo wartości 25 tysięcy złotych. Właściciel sprzętu  zgłosił sprawę w KPP w Poddębicach. Policjanci natychmiast podjęli działania by ustalić sprawców oraz odzyskać skradzione mienie. Na efekty współpracy poddębickich oraz łódzkich policjantów nie trzeba było długo czekać.  Ustalili adres pod którym mogły znajdować się fanty. Przypuszczenia kryminalnych były trafne. Na wytypowanej posesji zastali osoby podejrzane o dokonanie przestępczego procederu. 30-latek oraz 18-latka zaskoczeni szybką akcją policjantów, przyznali się do kradzieży skutera  wraz z przyczepką. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli tablice rejestracyjne, które  po sprawdzeniu w policyjnej bazie,  okazały się kradzione. Teraz sprawcom kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • Policjant stoi przy odzyskanym skuterze wodnym oraz przyczepce do jego transportu.

źródło: www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ