Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rożniatowa na ratunek przyrodzie

0
20
views

Gwałtowne zmiany pogody dają się nam coraz mocniej we znaki. Pamiętajmy jednak, że nie tylko my cierpimy przez anomalie wywołane ociepleniem klimatu. Dobrym przykładem świeci Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rożniatowa, do której – jak zawsze podkreśla prezes, dh Wiesław Pawłowski – należy aż 5 par bliźniaków.

Właśnie w Rożniatowie – Kolonii, na posesji Pana Prezesa tamtejszej jednostki OSP, przed kilkoma dniami, podczas burzy, z gniazda wypadł mały bocian, którym zaopiekowali się członkowie drużyny. Bocian jest karmiony świeżo złowionymi rybkami, żabami i tymczasowo przebywa w stodole, w gospodarstwie Pana Pawłowskiego.

Młody bociek już wydobrzał po upadku i tak szybko, jak tylko uda się zorganizować wysięgnik z koszem, ptak powróci do rodzinnego gniazda, które widać na poniższym zdjęciu:

Po wczorajszej zbiórce, młodzież udała się na teren dawnego wyrobiska żwiru, gdzie niedawno otwarto tor do jazdy dla quadów. W związku z powtarzającymi się incydentami wywożenia w okolice wyrobiska odpadów, drużyna zabezpieczyła teren odpowiednim oznakowaniem. Tablice zakupiono z własnych środków, a w dodatku własnoręcznie je zamontowano. Aby nie być gołosłownym, potwierdzamy, że druhny i druhowie – którym przy tej okazji gratulujemy pomysłu – teren rzeczywiście monitorują. Brawo!

(MB)

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ