Obserwuj nas na Facebook

MAJOWY WEEKEND PRZED NAMI – PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS ODPOCZYNKU!

Przed nami majówka. Pogoda dopisuje, większość z nas pragnie gdzieś wyjechać i odpocząć, jednak realizacja takich planów po raz kolejny jest utrudniona. Ograniczenia sanitarne dotyczące obiektów noclegowych, hoteli oraz lokali gastronomicznych i rekreacyjnych zostały bowiem przedłużone. Można swobodnie się przemieszczać, dlatego wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wybrana forma wypoczynku powinna odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych!

Przed rozpoczęciem wypoczynku pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszego dobytku, mieszkania czy domu. Należy sprawdzić zamknięcia wszystkich drzwi i okien, również tych balkonowych, piwnicznych i dachowych. Takie środki ostrożności powinniśmy zachowywać również wtedy, gdy spędzamy czas we własnych domach. Niezabezpieczone wejście do mieszkania lub na posesję, uchylone okna, drzwi do garażu czy komórki mogą być zachętą dla rabusiów nawet wówczas, gdy pozostajemy w domu. Wykorzystując naszą nieuwagę złodzieje zabierają to, co znajduje się „na wierzchu”.

Właściciele działek już rozpoczęli prace lub też rekreacyjnie spędzają czas na swoich ogródkach działkowych. Pamiętajmy, by nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych rzeczy (pieniędzy, dokumentów, telefonów, kluczy do mieszkania), kiedy zajmiemy się pracami ogrodniczymi bądź porządkami – to właśnie w tym czasie mogą pojawić się tam złodzieje czy wandale. Nie zapominajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia! Powinniśmy zacząć od zamykania kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach. Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy dobrze zabezpieczyć przed kradzieżą.

Zawsze warto zadbać również o kontakt ze swoimi sąsiadami. Ich reakcja na każdą ,,dziwną sytuację”, pojawiające się nieznajome osoby, pojazdy, które parkują obok ma duży wpływ na wzajemne bezpieczeństwo.

Podczas spacerów i wycieczek przestrzegajmy obowiązujących zaleceń. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu dystansu pomiędzy osobami.

Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas z przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszej nowej codzienności. Na ulicach miast województwa łódzkiego nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów będzie czuwać większa liczba patroli. Policjantów podczas wzmożonych działań wspomogą strażnicy miejscy i gminni.

Nie zapominajmy także o zachowaniu ostrożności i rozwagi na drogach.

Aby nasza podróż upłynęła szczęśliwie i bezpiecznie musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna prędkość lub niedostosowana jej do warunków panujących na drodze oraz brawura. Dlatego dostosujmy prędkość do warunków drogowych i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń
ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. Wybierając się w trasę bądźmy wypoczęci i skoncentrowani.
dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność i nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Od 30 kwietnia do 3 maja 2021r. na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwrócą uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących osób. Właściwa liczba pasażerów, zapięte pasy, dzieci przewożone w fotelikach to podstawy.

W roku 2020 okresie tych 4 newralgicznych dni na terenie woj. łódzkiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których rannych zostało 25 osób a 2 poniosły śmierć. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego