MAJOWY WEEKEND 2020

0
59
views

Jak zwykle policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą także przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami.

Przed nami majówka. Pogoda dopisuje, jednak w tym roku będzie inaczej niż zwykle. Z powodu epidemii pozamykane są restauracje, ośrodki wypoczynkowe i hotele. Można swobodnie się przemieszczać, jednak nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń. Wybierając się w plener, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Na spacerach i biwakach zachowujmy odległość 2 metrów pomiędzy osobami. Korzystając ze środków komunikacji zbiorowej należy pamiętać o ograniczeniu liczby pasażerów i zasłanianiu nosa i ust. Z kolei podróżując samochodem dobrze jest posiadać środki do dezynfekcji i rękawiczki. Każdy pasażer powinien mieć możliwość zasłonięcia nosa i ust, np. za pomocą maseczki. Będzie to niezbędne po wyjściu z samochodu lub jeszcze w aucie, jeśli podróżują nim osoby niezamieszkujące wspólnie.

Wzmożone działania policjantów na drogach potrwają cztery dni od 30 kwietnia do 3 maja 2020r. W tym czasie  na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwrócą uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących osób. Właściwa liczba pasażerów, zapięte pasy, dzieci przewożone w fotelikach to podstawy. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy nie doszło do naruszenia ograniczeń wynikających z epidemii.

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

30 kwietnia 2020 w godzinach 18-22

1 maja 2020 w godzinach 8-22

2 maja 2020 w godzinach 18-22

3 maja 2020 w godzinach 8-22

W ubiegłym roku majówka trwała 6 dni, od 30 kwietnia do 5 maja 2019r. W tym czasie na terenie województwa łodzkiego odnotowano 35 wypadków drogowych , w których 47 osób zostało rannych, a 1 poniosła śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 164 nietrzeźwych kierujących.

 

POLICJA OSTRZEGA – (SENIORZE) NIE DAJ SIE OSZUKAĆ!

Rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa, obawa, niepewność i strach społeczeństwa jest wykorzystywane przez sprawców przestępstw. Pomimo apeli i porad Policji oszustwa pod legendą nadal się zdarzają. Przestępcy wykorzystując obecną sytuację chcą m. in. wyłudzić pieniądze lub wprowadzić dezinformację, rozsyłając w sieci fałszywe informacje, czyli fake newsy.

POLICJA OSTRZEGA

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

W przestrzeni informacyjnej pojawiło się szereg nieprawdziwych informacji, prób oszustw i wprowadzania w błąd, związanych z wystąpieniem pandemii wirusa SARS-COV-2.

Metody działania sprawców są bardzo zróżnicowane. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz przestrzegają przed oszustami.

Policjanci ostrzegają

Przestępcy, aby osiągnąć cel, nieustannie modyfikują znane już metody oszustw i wymyślają wciąż nowe. Coraz częściej podają się za policjantów z Centralnego Biura Śledczego lub komend Policji prowadzących działania operacyjne, zmierzające do zatrzymania grupy przestępczej, zajmującej się okradaniem kont i lokat bankowych. Najczęściej na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub samotne. Przekonują o konieczności przekazania pieniędzy, obiecując, że za chwilę w nienaruszonym stanie zostaną zwrócone.

Policjanci apelują:

 • Nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych!
 • Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności!
 • Nie ufaj nieznanym rozmówcom!
 • Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom!
 • Po takim telefonie zadzwoń z innego aparatu i powiadom o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy!

PAMIĘTAJ !!!

Policja nigdy nie prowadzi działań operacyjnych przez telefon!

Policja nigdy nie wymaga poświęcenia Twoich oszczędności do jakichkolwiek celów!

Policja nigdy nie przekazuje telefonicznie informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani policjantów biorących w nich udział!

!!!

NIGDY pod żadnym pozorem nie przekazuj swoich oszczędności, kosztowności i wartościowych przedmiotów osobom obcym, podającym się za krewnego, policjantów czy urzędników, albo pracowników szpitala.

W TEN SPOSÓB NIE DZIAŁAJĄ TE INSTYTUCJE. Podmioty prywatne świadczące usługi medyczne również nie wysyłają swoich przedstawicieli po zapłatę do domów krewnych swoich klientów.

PLIKI DO POBRANIA

ZOSTAŃ ŁÓDZKIM POLICJANTEM! ZŁÓŻ DOKUMENTY DO SŁUŻBY JUŻ DZIŚ!

Przywróciliśmy możliwość składania dokumentów do służby w Policji! Każda osoba spełniająca wymogi rekrutacyjne może już dziś złożyć dokumenty do łódzkiej policji za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Wystarczy pobrać je z naszej strony, wypełnić i wysłać na adres Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Chcesz wiedzieć co oferujemy i czy spełniasz wymogi, aby zostać Policjantem? Odwiedź naszego doborowego facebooka @Zostań Łódzkim Policjantem lub zapoznaj się z poniższym artykułem. Czekamy właśnie na Ciebie!

Przypominamy, że:

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
korzystający z pełni praw publicznych;
posiadający  co  najmniej  średnie  wykształcenie;
posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Co oferujemy:

Stabilne zatrudnienie;

 • Pensję na start w wysokości ok. 4000 zł na rękę (dla osób poniżej 26 roku życia), 3600 złotych na rękę dla osób powyżej 26 roku życia;
 • „13 pensja” i „mundurówka”;
 • Brak ograniczeń wiekowych,
 • Zwroty kosztów dojazdów i zwrot kosztów za brak własnego lokalu mieszkalnego;
 • możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat;
 • uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;
 • adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;
 • uczestnictwo w kursach językowych np. z języka angielskiego, języka rosyjskiego;
 • uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji: tytuł ratownika, uprawnienia ster motorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.

Wysyłacie do nas komplet dokumentów w postaci:

 1. Podania do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi (piszecie je osobiście, nie zapomnijcie go podpisać!)
 2. Kwestionariusz osobowy kandydata do służby w Policji (możecie go pobrać z naszej strony w zakładce rekrutacja lub z załącznika poniżej, wypełniacie tylko część A i B)
 3. Kserokopie dokumentów potwierdzających Wasze ostatnie wykształcenie! (Jeśli ukończyliście szkołę średnią pamiętajcie koniecznie o świadectwie ukończenia szkoły, a nie świadectwie maturalnym. Ono jest uzupełnieniem. Gdy macie ukończone studia, dołączacie kserokopię dyplomu. Kiedy jesteście w trakcie studiów to przedkładacie świadectwo ukończenia szkoły średniej.
 4. Dodatkowe kursy i świadectwa bądź certyfikaty. Dołączacie kserokopie! Nie oryginały. (Pamiętajcie, żeby sprawdzić na naszej stronie, które z kursów są dodatkowo punktowane w procesie rekrutacji i skupcie się tylko na nich. Gdy takich nie posiadacie, nie martwcie się, nie są one koniecznością!)
 5. Gdy jesteście absolwentami klasy o profilu policyjnym dołączcie kserokopię zaświadczenia potwierdzającego ten fakt!

Dodatkowo pobierzcie poniższe załączniki w postaci:

 • klauzuli informacyjnej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby,
 • oświadczenia o posiadaniu tatuażu,
 • arkusza informacyjnego (wypełniacie tylko część do waszego podpisu),
 • podania o udział w aktywnym pokazie (wtedy kiedy chcecie wziąć udział we wstępnym sprawdzeniu swojej sprawności fizycznej podczas zajęć organizowanych przez KWP w Łodzi).

 

PAMIĘTAJ, aby podpisać wszystkie dokumenty we wskazanych do tego miejscach.

Wypełnij je czytelnie!

Sprawdź czy masz cały komplet.

Spakuj je w kopertę i zaadresuj i wyślij na adres:

WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W ŁODZI

UL. LUTOMIERSKA 108/112

91-048 ŁÓDŹ

 

W związku z panującymi warunkami w naszym kraju wszystkie etapy rekrutacji są na chwilę obecną wstrzymane. Każda osoba, która złoży dokumenty do służby w Policji zostanie niezwłocznie poinformowana o wznowieniu etapów rekrutacji.

 

Zapraszamy do monitorowania doborowego fanpage na:

Facebooku @Zostań Łódzkim Policjantem oraz Instagramie #zostan.lodzkim_policjantem

Jeśli masz pytania napisz do NAS lub ZADZWOŃ:

Tel. 42 665 22 18 lub 798-030-790, 798-030-779

e-mail: promocjakwp@ld.policja.gov.pl

 

 • plakat "zostań łódzkim policjantem"

PLIKI DO POBRANIA

 • 183.38 KB

  arkusz informacyjny
 • 469 KB

  klauzula informacyjna dla kandydata
 • 67.03 KB

  kwestionariusz osobowy
 • 104.12 KB

  oświadczenie tatuaż
 • 84.55 KB

  podanie aktywny pokaz
źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ