Lider drużyny jest optymistą

0
56
views

Dudczak Radek

 

 

 

 

Radosław Dudczak zwierza się przed inauguracją w sieradzkiej klasie „A” grupy II 

 

Gratulacje za awans do klasy A
Dziękuję w imieniu swoim i całej drużyny, cieszymy się że w tym awansie uczestniczyli nasi wierni kibice.
Jak to się stało że w łódzkiej klasie B byliście średniakiem jako drużyna a w sieradzkiej wręcz niepokonani
Na pewno poziom jest niższy w okręgu sieradzkim a poza tym byliśmy wzmocnieni kilkoma zawodnikami jak Konradem Kubiakiem czy Adamem Cichoszem, no i pozostali zawodnicy wcale nie odstawali, czego efektem jest awans.
Wynika z tego że Pisia przeszła jak burza przez sieradzką klasę B
Łatwo nie było, ponieważ Janiszewice byli typowani jako pewniak tej grupy i najbardziej postawili nam opór i tej drużyny najbardziej się obawialiśmy, poza tym nie wiedzieliśmy do końca czy dwie drużyny będą awansować do klasy wyższej, dlatego będąc po I rundzie na drugim miejscu, staraliśmy się zdobyć lidera i udało się. Nie tylko umiejętności zaważyły na tym sukcesie, ale też i szczęście które nam dopisywało.
Jak to się stało że drużyna która nie posiada trenera osiągnęła taki sukces
Bez trenera i bez żadnego treningu osiągnęliśmy ten sukces, dlatego jak wcześniej mówiłem, dopisywało nam też szczęście, dopiero teraz przed zbliżającym się sezonie w wyższej klasie, mamy treningi. Pewnie że chcielibyśmy mieć trenera, ale wiadomo że to się wiąże z finansami a nas na to nie stać niestety. My wszyscy w we własnym zakresie to robimy, bo to lubimy.
Awansem drużyna pewnie się już nacieszyła i trzeba teraz zacząć myśleć o A klasie gdzie jest prawie dwa razy tyle drużyn czy Pisia jest na to przygotowana pod każdym względem
Pod każdym na pewno nie, na pewno pod względem finansowym nie jesteśmy przygotowani, mamy mały budżet a mamy jeszcze dziewczyny grające w III lidze, więc same wyjazdy i sędziowie, pochłoną dużą część budżetu. Jeżeli chodzi o zawodników, mamy szeroką kadrę, tylko kwestia tego czy będą przychodzić, żeby ich jakoś zachęcić do tego żeby grali. Wójt razem z zarządem są w trakcie ustalania naszego budżetu i mamy nadzieję że uda nam się rozegrać cały sezon. Na zakończeniu sezonu w B klasie, był z nami także Wójt, który nam pogratulował awansu za co serdecznie mu dziękujemy i mamy nadzieję że nasza współpraca a zarazem promocja naszej gminy, będzie dobrze przebiegać.
Jak przebiegały przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego
Rozegraliśmy w sumie trzy spotkania, najpierw zmierzyliśmy się w I fazie pucharu Polski z LZS Chrząstawa, ale niestety nie udało się nam awansować dalej (przegrana w rzutach karnych),następnie rozegraliśmy dwa mecze sparingowe, najpierw ograliśmy Victorię Szadek 7:4 a następnie Grom Powodów 5:1, poza tym mamy dwa treningi w tygodniu przez te ostatnie trzy tygodnie a więc forma rośnie i jesteśmy spokojni.
Jakie zmiany personalne w drużynie zaistniały
Zanosiło się że z drużyny odejdzie kilku podstawowych zawodników, ale w końcu na szczęście zostali i nikt nie odszedł. Jeżeli chodzi o wzmocnienia to pozyskaliśmy z Sarnowa Damiana Dominowskiego, oraz wykupiliśmy z Neru Konrada Kubiaka, który był u nas na wypożyczeniu. Awans obudził kilku zawodników miejscowych, którzy kiedyś grali i postanowili ponownie do nas dołączyć z czego się oczywiście cieszymy.
Drużyna jak słyszymy przygotowana a więc jaki cel na tą pierwszą rundę
Dwie drużyny awansują wyżej a cztery spadają na piętnaście zespołów w A klasie, więc roszady są w dwie strony spore i jest o co walczyć, dlatego naszym celem w pierwszym (po tylu latach nieobecności) sezonie w A klasie, jest pewne utrzymanie, ale oczywiście zobaczymy jak to będzie. Jeśli tylko zawodnicy dopiszą i nasi kibice także, to jesteśmy optymistami i wierzymy że A klasa pozostanie w Zygrach na dłużej.

W imieniu zarządu i zespołu, zapraszam wszystkich kibiców już w nadchodzącą niedzielę (ale i nie tylko) na nasz mecz inauguracyjny, gdzie będziemy potrzebować waszego dopingu i wierzymy że dostarczymy wam wielu emocji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ