KRADŁ POJAZDY, POSIADAŁ NARKOTYKI, ZŁAMAŁ ZAKAZ SĄDOWY. RECYDYWISTA W RĘKACH PODDĘBICKICH POLICJANTÓW

Ukradł dwa samochody: jeden w Poddębicach, drugi w Uniejowie. Policyjny pościg za sprawcą zakończył się sukcesem mundurowych. 29–latek odpowie przed sądem. Mężczyzna był już notowany przez policję.

21 lipca 2022 roku około godziny 14:25 w Uniejowie, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży seata altea sprzed jednego ze sklepów. Kradzież pojazdu ułatwił złodziejowi fakt, że właścicielka pozostawiła kluczyki w samochodzie. Dyżurny jednostki poinformował wszystkich policjantów będących na służbie o zaistniałej sytuacji. Mundurowi z wydziału prewencji i ruchu drogowego z uwagą patrolowali drogi wylotowe miasta szukając skradzionego samochodu. Szybko zauważyli pojazd pasujący do opisu. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych rozpoczęli pościg za złodziejem. Po około 5 minutach ścigany seat zatrzymał się, a mężczyzna który się w nim znajdował próbował ratować się uciekając pieszo. Pokonując ogrodzenia sąsiadujących posesji zginął jednak z pola widzenia mundurowych w zaroślach. Podczas ucieczki wyrzucił portfel i dokumenty właściciela samochodu. Do pogoni za sprawcą kradzieży dołączyli policjanci z wydziału kryminalnego. Kontynuowali oni pościg za złodziejem po dachach budynków gospodarczych, aż zatrzymali go na jednej z ulic. 29-latek posiadał przy sobie niewielkie ilości marihuany oraz kluczyki od innych pojazdów. Kryminalni wiedzieli, że dzień wcześniej zgłoszono kradzież pojazdu z placu budowy nieopodal stacji benzynowej w Poddębicach. Tym razem łupem złodzieja padł fiat doblo, w którym także znajdowały się kluczyki od pojazdu. Szybko powiązali te dwie sprawy. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się i do tej kradzieży. Wskazał także miejsce w Łodzi gdzie porzucił skradzionego fiata. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie, a skradzione samochody oddano właścicielom. Policjanci ustalili, że zatrzymany posiada aktywny zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wcześniej był już karany za kradzieże oraz oszustwa.
Teraz odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, złamanie zakazu sądowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.  Z uwagi na to że sprawca działał w warunkach recydywy może mu grozić nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Obecnie 29-latek przebywa w areszcie.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

 

POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ W REJONACH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH”

W piątek, 29 lipca 2022 roku, na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostaną całodniowe działania pn „Prędkość w rejonach przejść dla pieszych”. Na drogach będą policjanci wyposażeni w mierniki prędkości, a mundurowi z grupy Speed patrolować będą drogi w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. Funkcjonariusze egzekwować będą przede wszystkim naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

Zdecydowana reakcja skierowana będzie na wykroczenia kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Policjanci oprócz działań zwrócą, także uwagę na inne wykroczenia, które mogą być przyczyną zagrożeń.

Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiaru prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Nadzorem objęte zostaną szczególnie  przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których dochodziło do potrąceń pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, powinien zmniejszyć prędkość, tak aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego będącego na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

Niestety nadmierna prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w tym wypadków. Nadal wypadki drogowe, których przyczyną jest prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych.

Dane statystyczne za okres trwających wakacji są tragiczne. W 261 wypadkach drogowych na terenie województwa zginęło, aż 21 osób a 320 zostało rannych. Dlatego też kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości i zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań funkcjonariusze będą przypominać jak ważna jest jazda z tzw. „bezpieczną prędkością, czyli taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach.
Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów
oraz skrzyżowań.
Kierowco pamiętaj!
Prędkość i brawura na drodze prowadzi do tragedii, zwolnij nim będzie za późno.

mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

 

WAKACJE NA PÓŁMETKU

Ulubionym sposobem na spędzenie wolnego czasu latem jest wypoczynek nad wodą. To czas kiedy w pełni możemy się cieszyć letnią pogodą, pływamy, uprawiamy sporty wodne. Jednak czy zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie? Poddębiccy policjanci w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Mundurowi od początku wakacji organizują i spotykają się na świeżym powietrzu z dziećmi i młodzieżą. Prelekcje poświęconą bezpieczeństwu to podstawowe działania podczas wypoczynku w przerwie od nauki szkolnej. Urlopowicze i turyści wypoczywający nad zbiornikiem Jeziorsko, a także w ośrodkach na terenie powiatu poddębickiego, mieli okazję poznać policjantów oraz przy okazji zdobyć cenną wiedzę. Podczas spotkania funkcjonariusze prezentują sprzęt służbowy oraz omawiają sytuacje których każdy powinien unikać, aby nie narażać życia i zdrowia na niebezpieczeństwo. Dodatkowo dzielnicowy na zakończenie spotkania rozmawiał z opiekunami o  możliwościach kontaktu z nim, w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Omówił założeniach aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Ich przestrzeganie pozwoli nam przywieźć z urlopu tylko dobre wspomnienia.

 

Rady dla wypoczywających nad wodą

 1. Pływaj tylko w miejscach do tego wyznaczonych – najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników WOPR lub funkcjonariuszy Policji Wodnej. Nie korzystaj z kąpieli w gliniankach, stawach, na żwirowiskach – mogą być bardzo zanieczyszczone, zarośnięte i głębokie, a w razie zagrożenia nikt Cię nie usłyszy. Nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania i zimne prądy. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdy nie wiesz jaka jest głębokość wody i jak ukształtowane jest dno. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem! Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki na tzw. główkę. Pamiętaj też, żeby nie popychać innych kąpiących się i wypoczywających.

 

 1. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym wypoczywasz. Dobrze jest znać oznaczenia obowiązujące na kąpielisku: biała flaga – kąpiel dozwolona, czerwona flaga – kąpiel zabroniona, brak flagi – nie ma dyżuru ratowników.

 

 1. Bądź odpowiedzialnym opiekunem – jeśli Twoje dzieci są w wodzie, miej nad nimi ciągły nadzór (na moment nie spuszczaj ich z oka), nawet wtedy, gdy umieją pływać. Jedno zachłyśnięcie może się skończyć utonięciem. Obecność ratowników nie zwalnia rodziców lub opiekunów z obowiązku pilnowania dziecka. Odpowiedzialność za swoje dzieci zawsze ponoszą rodzice. Podczas pływania kajakiem, łódką czy żaglówką, pamiętaj zawsze o założeniu dziecku kamizelki ratunkowej z kołnierzem, która musi być dopasowana do jego wagi i wzrostu oraz koniecznie zapięta.

 

 1. Przed kąpielą sprawdź temperaturę wody – nie pływaj w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni Celsjusza, najlepsza temperatura to 22-25 stopni. Nie skacz do wody, gdy skóra jest nagrzana po bezpośrednim kontakcie ze słońcem. Przed wejściem do wody skorzystaj z prysznica lub stopniowo ochlap klatkę piersiową, szyję i nogi – unikniesz wtedy wstrząsu termicznego, skurczu lub omdlenia. Nie przebywaj też za długo w wodzie, gdyż grozi to wychłodzeniem organizmu. Po wyjściu z wody trzeba się osuszyć i przebrać w suche ubranie. Na brzegu, szczególnie w słońcu, noś nakrycie głowy, smaruj się filtrami ochronnymi. Najlepiej opalaj się w ruchu, np. grając w piłkę.

 

 1. Zwróć uwagę na warunki atmosferyczne – nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr. Także pływanie po zapadnięciu zmroku oraz w nocy jest bardzo niebezpieczne.

 

 1. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, na czczo lub bezpośrednio po posiłku!

 

 1. Dobieraj odpowiedni sprzęt pływający – pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, daleko od brzegu, podobnie jak inne gumowe zabawki (np. koło, rękawki, pontony). Korzystaj jedynie z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego.

 

 1. Zadbaj o innych – jeżeli jesteś świadkiem udzielania pomocy człowiekowi wyciągniętemuz wody – nie przeszkadzaj ratownikom, nie komentuj ich działań, nie traktuj tej sytuacji instruktażowo, nie rób zdjęć i nie kręć filmów. Tu toczy się walka o życie ludzkie. Bawiąc się w wodzie, nie zakłócaj wypoczynku innym. Zadbaj o czyste kąpielisko – nie wrzucaj do wody żadnych śmieci, butelek, papierków, opakowań. Nie krzycz nad wodą, nie rób niepotrzebnego hałasu, nie wzywaj pomocy dla żartu. Jeśli widzisz, że ktoś w wodzie lub na brzegu potrzebuje pomocy ratownika, najlepiej unieś obie ręce, krzyżuj i rozkładaj je nad głową.

 

Podczas upałów:

 1. Regularnie pijmy duże ilości wody.
 2. Ograniczajmy do niezbędnego minimum przebywanie na słońcu, zwłaszcza w okresie najintensywniejszego działania jego promieni słonecznych.
 3. Utrzymujmy chłodne powietrze wewnątrz pomieszczenia, stosując żaluzje w drzwiach
  i oknach.
 4. Ubierajmy się w luźno dopasowane rzeczy, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry i nakrycia głowy. Lekka odzież o jasnych kolorach odbija ciepło i promieniowanie słońca oraz pomaga utrzymać normalną temperaturę ciała.
 5. Pamiętajmy, że podczas upałów występuje zwiększone zagrożenie przeciwpożarowe, dlatego przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach, ścierniskach, zachowajmy szczególną ostrożność i starajmy się nie zaprószyć ognia (www.gov.pl).

 

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak,

 

BIEG CHARYTATYWNY Z OKAZJI 25-LECIA FUNDACJI POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone są bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

plakat promujący Bieg Charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

I. ORGANIZATOR

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach,

Wydział Prezydialny Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

II. TERMIN

Indywidualna rywalizacja uczestników w terminie od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 roku (25 dni).

III. TRASA

 1. Trasa biegu ustalana jest samodzielnie przez każdego z uczestników.
 2. Każdy uczestnik zobowiązany jest do pokonania dowolnego dystansu w czasie minimum 25 minut (bieg, nordic walking, chód) w dowolnym miejscu.
 3. Każdy uczestnik biegu dokonuje indywidualnie pomiaru dystansu oraz czasu.

IV. UCZESTNICTWO

 1. W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyły 18 rok życia.
 2. Limit miejsc: brak.
 3. Każdy uczestnik bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Uczestnik, zapisując się do biegu oświadcza, że stan jego zdrowia pozwala na uczestnictwo w biegu oraz nie posiada żadnych przeciwwskazań medycznych do uprawiania sportu. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że udział w biegu pociąga za sobą ryzyko utraty (pogorszenia) zdrowia lub życia, a także szkód i strat o charakterze materialnym.
 4. Dokonanie rejestracji jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
 5. Każdy uczestnik zobowiązany jest do udokumentowania swojej aktywności poprzez wysłanie zdjęcia lub print screen z aplikacji lub zegarka (dystans, czas biegu i data) w terminie od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 r. na adres: wyniki@zapisyonline.pl
 6. Mile widziane zdjęcia z trasy biegu, osoby biorącej udział w wirtualnym biegu charytatywnym bez danych osobowych innych osób, które można przesyłać w terminie od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 r. na adres: fpwisppp@policja.gov.pl

V. PROGRAM WIRTUALNEGO BIEGU

 1. Od 18 lipca do 10 sierpnia 2022 r. – Wirtualne zapisy do biegu.
 2. Od 18 lipca do 10 sierpnia 2022 r. – Termin uiszczenia opłaty startowej.
 3. 10 sierpnia 2022 r. godzina 23:59 – Zakończenie rejestracji i dokonywania opłat.
 4. Od 20 lipca do 12 sierpnia 2022 r. – Elektroniczna wysyłka numerów startowych.
 5. Od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 r. – Indywidualna rywalizacja uczestników.
 6. Od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 r. – Termin na przesyłanie potwierdzenia aktywności z biegu.

Wynik musi być zarejestrowany za pomocą dowolnej aplikacji lub zegarka, gdzie będzie dostępna data, dystans biegu oraz czas (min. 25 minut).

 1. Od 18 sierpnia 2022 r. – Wysyłka wirtualnych pamiątkowych certyfikatów uczestnictwa.
 2. 26 sierpnia 2022 r. – Podsumowanie wydarzenia na stronach i serwisach Organizatora.

VI. ZGŁOSZENIA

 1. Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się poprzez stronę internetową: www.zapisyonline.pl
 2. W formularzu zgłoszeniowym uczestnik zobowiązany jest do podania poprawnego adresu mailowego, na który przesłany będzie wirtualny numer startowy i wirtualny certyfikat za udział.
 3. Osobę liczy się jako zgłoszoną, gdy wypełni formularz oraz dokona opłaty startowej.
 4. Uczestnik wnosi opłatę startową w kwocie min. 25 zł (słownie: dwudziestu pięciu złotych) lub większej (cel charytatywny) w postaci darowizny na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach na nr konta bankowego Fundacji.

Dane do przelewu:

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Nr konta: 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167
Tytułem: Bieg charytatywny– imię, nazwisko, z dopiskiem – darowizna.

 1. Termin elektronicznego zgłaszania się uczestników upływa 10 sierpnia 2022 roku o godzinie 23:59.
 2. Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty startowej najpóźniej do 10 sierpnia 2022 roku. Po tym terminie, osoby które nie dokonały opłaty startowej zostaną usunięte z listy uczestników.
 3. Wniesione opłaty nie podlegają zwrotowi i zmianie na innego uczestnika.

VII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH (OBOWIĄZEK INFORMACYJNY DLA UCZESTNIKÓW BIEGU)

W związku z wejściem w życie: rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE. L Nr 119, str. 1), informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
 2. Nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych w Komendzie Głównej Policji sprawuje inspektor ochrony danych osobowych KGP. Kontakt e-mail: iod.kgp@policja.gov.pl.
 3. Celem przetwarzania danych osobowych jest organizacja i przeprowadzenie biegu z okazji 25 – lecia Powstania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
 4. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest (art. 6 ust. 1 pkt a) RODO. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do zapisania się i wzięcia udziału w biegu. Rejestracja do udziału w biegu jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przetwarzane będą imiona i nazwiska, wizerunek, przesłane zdjęcia osoby zgodne z pkt. IV.6, dane o lokalizacji oraz adresy e-mail uczestników biegu.
 5. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres organizacji biegu lub do momentu cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę, do której dane należą.
 6. Odbiorcą danych osobowych uczestników w celu promocji biegu są: Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, podmiot zewnętrzny Fundacja ProTempo ul. Kwatery Głównej 46E/27, 04-294Warszawa – w zakresie rejestracji uczestników biegu i obsługi technicznej. Komendant Główny Policji.
 7. Dane osobowe uczestnika będą umieszczane na stronach i serwisach wskazanych w pkt. 6 odbiorców danych osobowych (m.in. Facebook, Twitter, Instagram, www. policja.pl ) w związku z tym będą przekazywane podmiotom administrującym nimi zgodnie z przepisami prawa oraz na podstawie zawartych umów.
 8. Uczestnikom, których dane osobowe są przetwarzane w związku z organizacją i przeprowadzeniem biegu przysługuje:
  • prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących osoby, której dane dotyczą, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia, a także prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na postawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody należy pisemnie zgłosić Organizatorowi.
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych na adres Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 – 193 Warszawa lub elektronicznie na stronie internetowej https://uodo.gov.pl/ .
 9. Przekazane, przez uczestników biegu, dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
 10. Uczestnik rejestrując się wyraża zgodę na przetwarzanie przekazanych przez siebie danych osobowych, na potrzeby biegu oraz w prasie, na stronach internetowych, przekazach radiowych i telewizyjnych, na potrzeby organizacji lub promocji Wirtualnego Biegu Charytatywnego z Okazji 25 – Lecia Powstania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach ich przez Organizatora, Fundację ProTempo ul. Kwatery Głównej 46E/27, 04-294Warszawa oraz Komendanta Głównego Policji.

VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Organizator nie zapewnia uczestnikowi ubezpieczenia na życie, zdrowotnego, odpowiedzialności cywilnej z tytułu chorób oraz innych zdarzeń, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością lub uczestnictwem w imprezie oraz nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności.
 2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki złożenia przez uczestnika biegu  oświadczenia niezgodnego z prawdą.
 3. Organizator zapewnia uczestnikom biegu: wirtualny numer startowy oraz wirtualny certyfikat.

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zostań rodziną zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pragnie poinformować o kampanii, której celem jest pozyskanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pragnie poinformować o kampanii, której celem jest pozyskanie

Kino plenerowe

Nowy autokar szkolny      Ocena 0/5 Gmina Wartkowice informuje, iż dnia 5 czerwca 2024 r. BUSIMPORT PL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością dostarczyła, zakupiony na potrzeby dowozu do szkół uczniów z terenu naszej Gminy,

Driady zapraszają na koncert kończący sezon

Wraz z końcem roku szkolnego przychodzi czas podsumowań również dla zajęć dodatkowych. Uniejowskie mażoretki chcą podzielić się sukcesami i zaprezentować efekty swojej pracy przed lokalną społecznością w formie koncertu. „Driadowa Fiesta”, czyli podsumowanie sezonu

Ewa Pajor oficjalnie w FC Barcelona

Jakiś czas temu media zagraniczne i polskie spekulowały, że pochodząca z gminy Uniejów (Pęgów) wybitna polska piłkarka – Ewa Pajor przechodzi do FC Barcelona. Teraz te informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez hiszpański klub i samą Ewę Pajor

Znamy przeciwnika Marcina Tybury na Gali UFC Vegas 95

Marcin Tybura, polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej, zwycięzca turnieju M-1 Grand Prix 2013 oraz mistrz M-1 Global wagi ciężkiej w latach 2014–2015, ogłosił na swoim fanpage na Facebooku, że już 10 sierpnia zmierzy