Obserwuj nas na Facebook

Koronawirus w Polsce. Czy można biegać i jeździć na rowerze?

Od 20 kwietnia wchodzą w życie nowe zasady, które dotyczą między innymi uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Czy będzie można jeździć na rowerze i biegać?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego pojawiła się informacja, że od 20 kwietnia będzie możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Będziemy mogli zatem ponownie biegać i jeździć na rowerze. Trzeba będzie jednak pamiętać o dystansie społecznym i zakrywaniu twarzy.

Ponadto zniesiono zakaz wstępu do lasów i parków. – Nie traktujmy tego jednak jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji – podkreślił szef Rady Ministrów, zachęcając jednocześnie do tego, by pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas odwiedzania terenów zielonych.

– Możliwość pójścia do lasu i parku daje nam pewien oddech. Używajmy jednak tego z rozsądkiem. To nie jest zachęta, by nieustannie tam przebywać. My nadal musimy się maksymalnie izolować – zaznaczył Łukasz Szumowski.

Na stronie internetowej gov.pl zamieszczono szczegóły w sprawie możliwości przemieszczania się w celach rekreacyjnych:

„Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!” – czytamy w komunikacie dotyczącym znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku nie widniał zapis, który wprost zakazywałby jazdy na rowerze czy biegania. Przekaz ze strony krajowych władz był jednak jasny – lepiej zostać w domu i opuszczać go wyłącznie wtedy, gdy jest taka konieczność.

Minister zdrowia apelował do Polaków, aby do 19 kwietnia spędzili czas w maksymalnej izolacji. – Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu – mówił na jednej z konferencji Łukasz Szumowski.

„Na czas epidemii koronawirusa apelujemy o odłożenie aktywności fizycznej na dworze takiej jak: bieganie, jazda na rowerze, rolkach itd.” – mogliśmy natomiast przeczytać na stronie internetowej gov.pl.

– Nie chcemy turystyki, nie chcemy sportu i nie chcemy rekreacji w najbliższych tygodniach. Nie dlatego, że to jest nasze widzimisię, ale to jest w interesie nas wszystkich – mówił z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

źródło: wp.pl

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako