KONIEC FERII – AKCJA „PRĘDKOŚĆ”

0
12
views

Koniec ferii zbiega się z ostatnim weekendem karnawału. Wielu łodzian będzie wracać z zimowego wypoczynku, inni zaś spędzą ten czas na karnawałowych zabawach. Aby wszystko odbyło się bezpiecznie policjanci garnizonu łódzkiego, w niedzielę, 27 lutego 2022 roku przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „PREDKOŚĆ”.

 

Ostatni weekend karnawału to czas wielu zabaw, na które przemieszczać się będą mieszkańcy naszego województwa. To również  czas powrotu z zimowego wypoczynku. W tym okresie funkcjonariusze drogówki  będą  m.in. sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę policjanci będą zwrócą na kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Wzmożone kontrole na drogach prowadzone będą w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Z analiz  stanu bezpieczeństwa wynika, że nadal nadmierna prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego.
Kontrole kierujących będą prowadzili także policjanci działający w grupie  „SPEED”. Funkcjonariusze użyją pojazdów wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości z wizualizacją.

Aby było bezpiecznie  na drogach województwa  łódzkiego  apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o ostrożność, rozsądek i trzeźwość  na drodzea także  o przestrzeganie przepisów i zaplanowanie podróży.

asp sztab Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

źródło: http://www.lodz.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ