Kolejny weekend sparingowy i turniejowy

0
41
views

 

 

 

 

10 luty (PIĄTEK) godz. 18:00 BYCZYNA

TERMY NER Poddębice – KUJAWIANKA Izbica Kujawska

W piątkowy wieczór (10 lutego) seniorzy Term Neru rozegrają swój trzeci mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego. Podopieczni trenera Michała Bistuły podejmą na boisku w Byczynie wicelidera czwartej ligi kujawsko-pomorskiej – Kujawiankę Izbicę Kujawską. Pierwszy gwizdek rozbrzmi punktualnie o godz. 18:15.

LATEM LEPSZY NER
Biało-zielono-czerwoni mierzyli się już Kujawianką latem. Wtedy to poddębiczanie dali prawdziwy festiwal strzelecki, aplikując rywalowi aż dziewięć bramek. Hat-trickiem popisał się Adam Konieczny. Po jednym trafieniu dołożyli: Jakub Owczarek, Łukasz Dynel, Patryk Krymarys, Patryk Gniadzik, Alex Sesay oraz Michał Bogdan. Dwaj ostatni nie będą mieli szansy na powtórzenie tego wyniku. Pochodzący ze Sierra Leone napastnik przebywa obecnie na rocznym wypożyczeniu w występującym w łódzkiej klasie okręgowej Starcie Brzeziny. Z kolei, Bogdan dostał od Zarządu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

DOTYCHCZASOWE PRZYGOTOWANIA
W bieżącym okresie przygotowawczym Termy Ner rozegrały jak dotąd dwa mecze kontrolne. Oba z ligowymi rywalami. W pierwszym, po bramce Patryka Krymarysa, biało-zielono-czerwoni odnieśli minimalne zwycięstwo nad Zjednoczonymi Gminą Bełchatów. Z kolei, w minioną sobotę (4 lutego) poddębiczanie zremisowali 2:2 z Zawiszą Rzgów. Trafienia zanotowali: Łukasz Dynel oraz Przemysław Różycki.

Kujawianka ma za sobą również dwa sparingi. W pierwszym, pokonała OSiR Lidera Wrocławek 4:1 (lider kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej, gr. II).  Trzy bramki zdobył Piotr Gląba, a jedną dołożył Jakub Bistuła. Ofensywnie usposobiony środkowy pomocnik zdobył także gola w konfrontacji z trzecioligowym Sokołem Kleczew, który ostatecznie pokonał Kujawiankę 4:1.

DOBRZY ZNAJOMI
Szkoleniowcem zespołu z Izbicy Kujawskiej jest dobrze znany w województwie łódzkim – Łukasz Bartczak. Zarówno obecny szkoleniowiec Term Neru, jak i trener Bartczak mieli okazję współpracować prowadząc wespół z trenerem Bogdanem Jóźwiakiem Kadrę Województwa Łódzkiego, która zajęła trzecie miejsce w Polsce podczas eliminacji do finałów UEFA Regions Cup (2015) oraz wywalczyła brązowy medal podczas turnieju zorganizowanego z okazji 110-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej (2016).

BRATERSKI BÓJ
Smaczku konfrontacji może dodać również fakt, że w Kujawiance występuje brat trenera Bistuły – Jakub. Osiemnastolatek przebywa w czwartoligowcu na rocznym wypożyczeniu z trzecioligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki, a wcześniej przez kilka lat miał okazję trenować i występować w jednej drużynie z wypożyczonymi do Term Neru – Dominikiem Pecyną oraz Robertem Przybyłą. Najpierw w drużynie juniorskiej, która z sukcesami rywalizowała w lidze wojewódzkiej, ustępując miejsca jedynie SMS Łódź, a w październiku 2014 roku zwyciężyła w prestiżowym turnieju Costa Brava Cup, rozgrywanym w katalońskiej Barcelonie. Następnie wspomniana trójka walczyła o miejsce w seniorskiej kadrze prowadzonej przez trenera Bistułę.

NOWE NADZIEJE
Z pewnością szansę na kolejne, niezwykle cenne minuty w seniorskiej piłce dostaną dwaj zdolni juniorzy z rocznika 2000. Mowa o Antonim Frącku oraz Cyprianie Lewandowskim, którzy z dobrej strony pokazali się podczas sobotniego (4 lutego) sparingu z czwartoligowym  Zawiszą Rzgów. Frącek zdołał zaliczyć nawet asystę, obsługując otwierającym podaniem Przemysława Różyckiego.
Beniamin Tonn jest kolejnym zawodnikiem, który wiosną będzie reprezentował barwy naszego klubu. Po krótkiej nieobecności, związanej z wyjazdem naukowym, popularny „Benek” ponownie wspomoże biało-zielono-czerwonych.

Tonn miał już okazję reprezentować barwy Term Neru, w których, w sezonie 2014/2015 wywalczył historyczny awans do III ligi łódzko-mazowieckiej. Na tym poziomie rozgrywkowym „Benek” zdołał pomóc swojemu zespołowi jedynie w sześciu pierwszych spotkaniach.

Warto dodać, że Tonn jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego, skąd w 2012 roku trafił do trzecioligowego Zawiszy Rzgów. Dla błękitno-białych „Benek” rozegrał 57 spotkań, w których obejrzał osiem żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Beniamin trenuje z zespołem od początku okresu przygotowawczego. Jak dotąd miał okazję zagrać w obu meczach kontrolnych, przeciwko Zjednoczonym Gminie Bełchatów (1:0) oraz Zawiszy Rzgów (2:2).

źródło:termyner.poddebice.pl

 

 

11 luty (SOBOTA) godz. 13:00 UNIEJÓW

TERMY Uniejów – GKS Sompolno

 

 

11 luty (SOBOTA) godz. 11:30  ALEKSANDRÓW  ŁÓDZKI

SOKÓŁ II Aleksandrów Ł. – GLKS Sarnów/Dalików

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ