0
74

GLKS Sarnów

LKS Termy Ner Poddębice – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:6 (1:4)

Bramki: 33′ , 65′ Pabjańczyk ; 7′ Cyran, 13′ , 44′ Mirecki, 19′ J.Rozwandowicz, 54′ Jardel, 89′ Lebioda.

Ner Poddębice:

Chachuła – Filipiak, Kobiera, Konieczny, Okoński – Różycki, Woźniak, Pabijańczyk, Kania – Owczarek, Skupiński.

Lechia Tomaszów:

Przybylski – Bąkowicz, Magdoń, Cyran (60′ Matuszczyk), Król (79′ Milczarek) – Kolasa (60′ Zięba), M. Rozwandowicz, Szymczak, Mirecki- Cruz (60′ Lebioda), J.Rozwandowicz.

Pierwsze 20 minut spotkania było zabójcze dla gospodarzy. W przeciągu tego czasu Ner stracił 3 bramki i niewiele miał do powiedzenia na boisku. Wynik spotkania otworzył Cyran, który po podaniu Szymczaka w 7 minucie meczu otworzył wynik spotkania. Niespełna chwilę później na 2-0 podwyższył niezawodny Mirecki, który popisał się niezwykle mocnym uderzeniem w długi róg bramki i Chachuła mógł odprowadzić tylko piłkę wzrokiem i wyciągnąć ją z sieci. W 19 minucie meczu było już 3-0, kiedy to bardzo dobrą zespołową akcję przeprowadzili  Szymczak, Jardel i Kuba Rozwandowicz. Ten ostatni po asyście Jardela strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety w 33 minucie do głosu doszli gospodarze, którzy wykorzystali błąd defensywy Lechii.  W dogodnej sytuacji znalazł się Pabijańczyk, który w pojedynku z Konradem Przybylskim nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po stracie bramki Lechia szybko się otrząsnęła i odpowiedziała najlepiej jak tylko mogła. Bardzo głodny gry  dziś  Jardel po raz kolejny został  sfaulowany przez rywali. Bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę uderzył Mirecki i piłka po jego strzale po raz drugi wylądowała w sieci. To już 23 bramka w tym sezonie Marcina!  Po 45 minutach przyjemnej dla oka gry Lechia prowadziła z Nerem 4 -1 .

Po przerwie Lechia nadal górowała nad rywalem czując się pewnie na boisku. W dalszym ciągu grała piłką i próbowała swoich sił pod bramką Chachuły. Podczas jednego z wysokich pressingów na rywalu fatalny błąd w skutkach popełnił dobrze znany z występów w Lechii – Chachuła, który skiksował przy wybiciu futbolówki na czym skorzystał Kuba Rozwandowicz, który zagrał do niepilnowanego Jardela a ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Wynik 5-1 dla Lechii pozwolił na rozluźnienie w szeregach Lechii. Niepotrzebna strata naszych zawodników zakończyła się utratą drugiej bramki. Ponownie na listę strzelców wpisał się Pabijańczyk. Zielono-czerwoni mimo utraty bramki mieli cały czas spotkanie pod kontrolą i prowadzili grę. Pewnym było, że mecz zakończy się ich zwycięstwem. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, gospodarzy dobił powracający po kontuzji Lebioda, który ustalił wynik meczu na 6-2. Lechia zdobyła tym samym cenne 3 punkty i poprawiła humory swoim kibicom.

Warta Działoszyn 0:5 Pilica Białobrzegi
Legia II Warszawa 5:0 Pogoń Grodzisk Maz.

Jończyk Janusz-1, Lewandowski Michał-1 … JESIONOWSKI JAKUB-3

Mimo słabego początku Górnik 1956 Łęczyca pokonał w Uniejowie miejscowe Termy 3:2. Katem gospodarzy okazał się Jakub Jesionowski, który skompletował hattricka.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już po piętnastu minutach prowadzili 2:0. Najpierw po dośrodkowaniu z narożnika boiska niepewnie interweniował Marciniak, o piłkę zawalczył Jonczyk, który „dziubnął” futbolówkę, a ta wpadła do bramki między nogami bramkarza Górnika. Warto dodać, że napastnik Term faulował w tej sytuacji Marciniaka, jednak sędzia zdecydowanym ruchem wskazał na środek boiska.Kilka minut później z rzutu wolnego dośrodkowywał jeden z zawodników gospodarzy, piłka odbiła się od od słupka i trafiła na czternasty metr do Michała Lewandowskiego, który umieścił piłkę w samym okienku bramki.

Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobyli podopieczni Roberta Hyżego. W środkowej części boiska trzech rywali ograł Błachowicz, zagrał świetną prostopadłą piłkę do Jesionowskiego i ten umieścił ją w bramce, rozpoczynając tym samym swoje wielkie strzelanie w Uniejowie.

W drugiej połowie Jesionowski jeszcze dwukrotnie pokonał znanego z występów w Hurtapie Łęczyca – Zdycha. Przy wyrównującym gola ponownie świetnie zachował się Błachowicz, który po lewej stronie ograł przeciwnika i wycofał piłkę na siódmy metr do nadbiegającego kolegi, a ten pewnym strzałem zdobył swojego jedenastego gola w rozgrywkach.

Jesionowski swoją byłą drużynę dobił w 80. minucie. „Safi” uruchomił po prawej stronie Pacałowskiego, który na szybkości popędził na bramkę, zagrał prosto na głowę „Jesiona” i ten dopełnił formalności, dając tym samym bardzo cenne trzy punkty Górnikowi.

– Uważam, że pokazaliśmy charakter i podnieśliśmy się z wyniku 0:2, dzięki czemu zrewanżowaliśmy się za jedyną porażkę z poprzedniej rundy na własnym boisku. Nie ma co wyróżniać poszczególnych zawodników, bo wygrała cała drużyna, ale mimo to słowa uznania należą się strzelcowi trzech bramek. Uważam, że nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Słowa uznania należą się także naszym kibicom, którzy bez względu na wyniki jeżdżą na mecze i dzisiaj także, mimo niekorzystengo wyniku wspomogli nas dopingiem. – mówił po meczu Marcin Karasiński. – Życzę szybkiego powrotu do zdrowia kontuzjowanym Dawidowi Michałowskiemu, Michałowi Sobczakowi i Adamowi Kowalskiemu.

Ostrovia Ostrowy 1:4 Włókniarz Pabianice
Zawisza II Rzgów 1:1 GLKS Dłutów
Start Łódź 3:1 KKS Koluszki
Start Brzeziny 1:5 Orzeł Parzęczew
LZS Justynów 4:0 Włókniarz Konstantynów
Termy Uniejów 2:3 Górnik Łęczyca
Sokół II Aleksandrów 4:2 MKS Tuszyn
PTC Pabianice 3:3 KS Sand Bus Kutno