KIEROWCY NA „PODWÓJNYM GAZIE”

0
34
views

Nietrzeźwi za kierownicą. Stracili już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Apelujemy o trzeźwość na drodze!

23 grudnia 2022 roku o godzinie 8:40 policjanci podczas kontroli drogowej w Uniejowie zatrzymali nietrzeźwego 48-latka. Mężczyzna kierujący pojazdem marki Kia miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia w Poddębicach, mundurowi kontrolowali pojazdy przy ulicy Łódzkiej. W jednym z przypadków, po podjęciu czynności wobec kierującego, uwagę policjantów zwrócił pasażer. Okazało się, że 16-latek był pod wpływem alkoholu. Nieletniego odebrali rodzice. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Łasku/Wydział Rodzinny i Nieletnich.

24 grudnia 2022 roku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych nietrzeźwych kierujących, tym razem na terenie gminy Wartkowice.  Jeden z nich zatrzymany na Placu Kościuszki, a drugi w wyniku zgłoszenia dyżurnemu poddębickiej jednostki, na trasie Zalesie-Polesie. Pierwszy, kierujący BMW miał ponad 0,5 promila, natomiast badanie na stan trzeźwości 54-latka, kierującego ciągnikiem rolniczym, wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Powadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o trzeźwość na drodze!

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ