Każdego weekendu na terenie powiatu poddębickiego dochodzi do kilku kolizji drogowych. Pomimo licznych apeli o ostrożność na drodze, nie wszyscy kierowcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

17 maja 2019 roku około godziny 12:30 w miejscowości Rożniatów na terenie gminy Uniejów, kierujący pojazdem marki Hyundai nie dostosował prędkości do warunków ruchu panujących na drodze . Wjechał w zapory rozdzielające dwa pasy ruchu oraz tymczasowe znaki drogowe (roboty drogowe). W wyniku tego zdarzenia uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Fiat.

Tego samego dnia około godziny 14:00 w miejscowości Kałów na terenie powiatu poddębickiego, kierujący pojazdem marki Renault  oraz Peugeot nie zachowali środków ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania i doprowadzili do zderzenia pojazdów.

Godzinę później w Uniejowie kierujący samochodem marki VW nie zachował odstępu między pojazdami i doprowadził do zdarzenia z samochodem marki Daewoo.

18 maja br. w miejscowości Popów (gmina Pęczniew) oraz Zieleń (gmina Uniejów) samochody  osobowe uderzyły w sarny, które wbiegły z pola wprost pod koła pojazdów.

Tego samego dnia na terenie miasta Poddębice, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że kierowca nie posiadał wymaganych przepisami uprawnień do kierowania  motorowerem, a jednoślad posiadał usterki zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym (brak aktualnych badań technicznych).

19 maja br. na terenie gminy Poddębice kierowca pojazdu marki Honda wjechał do przydrożnego rowu uszkadzając znaki drogowe. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.
Tego samego dnia, obywatelska postawa czujnych mieszkańców powiatu poddębickiego doprowadziła do wyeliminowania z ruchu kierowcy, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze! Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. 

Na polskich drogach nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią duży problem. A przecież każdy nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i  zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Policja otrzymuje coraz więcej sygnałów od kierowców, którzy podejrzewają, że inni uczestnicy ruchu drogowego są nietrzeźwi. Każda taka informacja jest sprawdzana.

Jeśli  widzisz dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu, niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Podczas rozmowy określ miejsce, w którym się znajdujesz i powiedz, jakie zachowania kierowcy wzbudzają Twój niepokój. Opisz samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor).

źródło: policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS