KIEROWAŁA AUTEM MAJĄC PONAD 3 PROMILE

0
42
views

Policjanci z drogówki wyeliminowali z ruchu pijaną kierującą. Amatorka jazdy na „podwójnym gazie” miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 41-latce grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

23 marca 2021 roku funkcjonariusze z poddębickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  pojazd marki Opel Calibra. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującej woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu opla w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada aktualnej polisy OC i badań technicznych. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, dowód rejestracyjny od pojazdu oraz sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego, za brak aktualnej polisy OC.

Teraz 41-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Alkohol jest substancją psychoaktywną bardzo silnie oddziaływującą na organizm ludzki, przede wszystkim spowalnia działanie układu nerwowego, w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ