JUTRO (PIĄTEK) WIELKA AKCJA POLICJI. KIEROWCY ZAPŁACĄ PO 1500 ZŁ.

0
65
views

Posypią się mandaty. 11 lutego ogólnopolska akcja policji

11 lutego policjanci z całego kraju wezmą udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na baczności powinni się mieć kierowcy, ale funkcjonariusze będą zwracać uwagę także na inną grupę.

Już po raz ósmy w tym roku policja zapowiedziała wzmożone kontrole na terenie całego kraju w związku z działaniami „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja spowodowana jest m.in. ostatnimi statystykami, dotyczącymi wypadków z udziałem właśnie tej grupy.

Kierowcy powinni spodziewać się większej liczby patroli przede wszystkim w okolicy przejść dla pieszych i dróg rowerowych. Policjanci specjalnym nadzorem obejmą miejsca, w których ryzyko wystąpienia ewentualnego zdarzenia jest szczególnie wysokie. Mundurowi będą jednak zwracać uwagę także na każde inne zachowanie niezgodne z prawem.

Oprócz tego funkcjonariusze przyjrzą się także zachowaniu pieszych oraz rowerzystów. Chodzi przede wszystkim o obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz wyposażenie roweru w obowiązkowe oświetlenie.

źródło: autokult.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ